Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitévő legyek ebben a helyzetben?

Mitévő legyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Azért írok mert tanácstalan vagyok.

Három éve minden nap azon jár az eszem hogy lehet(99%) értelmi fogyatékos és bolond vagyok.Mindent elolvastam amit tudni kell róla.Bánt hogy valószinüleg az vagyok.Nagyon bánt hogy napi szinten más értelmi fogyatékosokat bántanak közösségi oldalakon(Face,Insta,Gyakori,,Youtube stb) és élőbe.Nagyon bánt hogy sokszor más hátrányos helyzetűek bántják az értelmi fogyatékosokat.Bánt hogy nem tudom megvédeni magam mert aki bánt engem okosabb.Rettegek hogy lefognak nézni.Bánt hogy évek óta a ház rabja vagyok.Bánt hogy én örökre gyerek maradok.

Jelenleg 25 éves vagyok és még nem dolgoztam.Olyan hülye vagyok hogy nem értek semmihez.Lehet hogy 4 órás munka menne de ahol élek nincs ilyen lehetőség.Nincs papirom róla hogy értelmi fogyatékos vagyok.Szüleim nem akarják elhinni hogy fogyatékos vagyok ezért nem adnak pénzt hogy szakember kivizsgáljon.Csak akkor vesznek fel ilyen helyre ha van papírom.Sajnos nagyon függök anyagilag a szüleimtől.Őrülnék egy olyan helynek ahol olyan emberek lennének mint én.Hányingerem van amikor a napközire gondolok,de lehet hogy el kell fogadnom hogy oda való vagyok.Nagyon félek hogy középsúlyos értelmi fogyatékos vagyok.Őrülnék annak is ha enyhe lennék.


Jelei hogy értelmi fogyatékos vagyok.


1:Megkésett beszédfejlődés

2:Nagyon gyerekes vagyok,követelöző és akaratgyenge vagyok.

3:Nagyon ügyetlen vagyok(Sokáig még cipőt se tudtam kötni)

4:Nagyon félek az emberektől.Nem merek az emberek szemébe nézni.Ha emberek közelébe vagyok elkezdek nagyon szorongani és olyankor nagyon félénken szólalok meg.Látszik rajtam hogy félek ezért sokszor kinevettek már.Volt olyan hogy kint álltam az udvaron és elment a házunk mellett valaki és berohantam félelmembe.

5:Nagyon rossz a helyesírásom.

6:Mai napig szoktam kint az udvaron ugrabugrálni.


Nagyon vágyok arra hogy boldog legyek és hogy értékesnek érezzem magamat.



2021. jún. 18. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján inkább mondanék egy enyhe autizmust vagy Aspergert. De szellemi fogyatékos tuti nem vagy! Főleg nem középsúlyos!


Ha ki szeretnéd vizsgáltatni magad, akkor kezdd a háziorvosnál, úgy ingyen van.

2021. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden estre a helyesírásod felülmúlja az itteni állagot. Lehet, hogy vannak fóbiáid meg furcsaságaid, de az nem ugyanaz, mit az értelmi fogyatékosság. Egy pszichológushoz kéne eljutnod. Amúgy vannak cégek, akik kifejezetten fogyatékosokat keresnek (jellemzően könnyű fizikai munkára) - állami támogatással működnek. Talán egy ilyen helyen te lennél a "király" :)
2021. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozok az előttem szólókhoz, én se gondolom, hogy súlyosan értelmi fogyatékos lennél, hiszen szinte teljesen helyesen, összefüggően írtál.


Menj el háziorvoshoz, vagy a területileg illetékes pszichiátriai osztályra. Ott ingyen, tb alapon elvégzik az intelligencia teszteket, ha arra van szükség, de én úgy gondolom, itt más dolog állhat a háttérben (személyiségzavar, spektrumzavar, stb). Egyébként munkát mindenképpen fogsz tudni találni, 60-70-es IQ-val rendelkező emberek is simán találnak munkát, neked pedig az írásod alapján normálisnak tűnik.


Kérdés: milyen iskolákat végeztél el? Milyen tanuló voltál a társaidhoz viszonyítva?

2021. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

2-3: Ismerek pár ilyen felnőttet... ;-)


5: Nem értek egyet.


Összességében nekem inkább az jön le, hogy van valamilyen szociális fóbiád és unatkozol. És mostanság nagyon áldozatnak képzeled magad, ami kellemetlen, mert áldozatként mindig nehezebb változni/változtatni.


Ha tudsz, szerintem mégis keress valamilyen munkát és költözzél el otthonról.

2021. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tedd azt, amit fentebb többen is ajánlottak. Első sorban menj a háziorvoshoz.

A betegségedet pedig beképzeled, ami nagy baj. Szakember segítségére van szükséged. A helyesírásod pedig nagyon jó, szépen fogalmazol, tehát távolról sem vagy annyira ügyetlen, mint ahogy leírtad magad!

2021. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ovodás koromba még nem féltem emberek között lenni és teljesen más volt a személyiségem.Valami történhetett ovodás koromba ami megváltoztatott.Sokakkal ellentétben apukám volt velem gyerekkoromba.Apukám szerint az ovonő nagyon fura volt és sok ovodatársam roma származású volt.

Soskszor szokott a szám és a szemem tikkelni.Sokszor kifiguráztak ez miatt.Sajnos néha az apukám is kigunyólt ez miatt.

Én se vagyok tökéletes.Sokszor volt amikor kinevettem a monika show cigányokat.Eleinte a migránsokat is sokat kritizáltam.Sokszor irigykedek azokra akik hátrányos helyzetűk ellenére nagyon sikeresek lettek.

Láttam sok külföldi videót hogy vannak olyan pár fős közösségek ahol down szindrómások,autisták stb élnek.Csak azok a dolgokba segítenek a szakemberek amit nem tudnak megcsinálni.Szívesen élnék egy ilyen közösségbe,de ezek a helyek nagyon drágák.

2021. jún. 19. 05:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ilyen tiszta stílusú, fogalmazással és jó helyesírással Te nem lehetsz az, aminek képzeled magad! Sokkal-sokkal különb vagy! Kérjed meg a szüleidet (rokonokat), hogy adjanak annyi pénzt, hogy kezeltethesd magad pszichológussal. Számolj azzal, hogy ez nem egy-két látogatás lenne, mert elsősorban bele kell látnia a lelkedbe, Neked pedig bizalmasnak kell lenned vele szemben, bíznod kell benne.

Szóval - ez nem fájdalomcsillapító, hogy beveszed és pár perc múlva elmúlik a fájásod. Sok sikert!

2021. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!