Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen “gátlásos”,...

Miért vagyok ilyen “gátlásos”, és mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Sosem voltam részeg, sosem rúgtam be. Néhány hete csak úgy jött egy ötlet, hogy jó lenne berúgni itthon, próbaképp. De egyszerűen nem merek alkoholt venni. Tartok az emberek véleményétől, hogy a boltban mit gondolnak rólam, kínosnak is érzem a szituációt. Mit tudnék tenni ellene?
2021. jún. 21. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem rúgtam be soha, pedig jóval idősebb vagyok... miért kell követni a sok elmeroggyantat?
2021. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A józannak maradástól, vagy a piavételtől való félelem ellen?
2021. jún. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak kipróbálni szeretném, amúgy a piavételtől való félelem ellen, de alapból sok mindennel így vagyok csak épp ez volt aktuális. Épp annyira érzem gáznak, mint pl óvszert venni.
2021. jún. 21. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magányosan berúgni nem jó, rettentően lehangoló.

A haverokkal csináld ha mindenáron ki akarod próbálni.

2021. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek haverjaim, az a baj.
2021. jún. 21. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mitől tartasz? Milyen reakciótól félsz? Sokan vesznek alkoholt, ez egy teljesen átlagos dolog, kb mintha egy kiló lisztet vennél. Senki nem fog csúnyán nézni vagy megszólni. Ezt próbáld meg tudasítani magadban.
2021. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kipróbáltam ugyanígy a te korodban. Szerintem vegyél egy csomó mindent, pl. egy rakás üdítőt és chipset, ropit stb. mellé, és úgy fog kinézni, mintha egy bulira vásárolnál be, az meg nem ciki, hanem menő dolog.


Ezt azzal együtt mondom, hogy felesleges emiatt parázni, mert mindenki masszívan tesz rá, hogy te mit veszel a boltban. Ha ezt megérted, elmúlik a gátlásosságod. De ha gondolod, használhatod a fenti tippet is, hogy mégis hogy lehetne kevésbé feltűnően bonyolítani.:)

2021. jún. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedd rá magad menj el a boltba és utána majd meglátod, hogy nem is volt kínos. Én is gátlásos vagyok néha, régebben az életemet is megkeserítette. Volt, hogy telefonálni sem mertem. Rá kell erőltetned magad és elmúlik. Ma már úgy vagyok vele, hogy ha rám is jön az érzés, inkább túl akarok lenni rajta. Sok minden nem történhet, maximum leégek egy kicsit. Jelentősen lazábban veszem azóta a dolgokat és még mindig jobb, mintha rettegve kéne élnem a kínos helyzetektől. Mégha tudom is magamban, hogy nem szívesen csinálom ezt-azt. Nem az alkoholra akarlak rábeszélni persze, teljesen mindegy mit veszel a boltban. Neked épp az kell amit veszel és kész.
2021. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balois válasza:
100%
Soha nem az a baj hogy valaki olyan, amilyen. Hanem az, ha azt erőltetjük magunkra, amik nem vagyunk. Ha neked kínos alkeszboltba menni, hát azért nem kell rosszul érezned magad. Te ilyen vagy. És bátran kihúzhatod magad büszkén; ilyen vagyok, és kész.
2021. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!