Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek a problémámnak mi lehet...

Ennek a problémámnak mi lehet a neve? Mit tudok ellene tenni? Gyógyítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ssjnálatos módon már arc nélkül merek, teljes anonimitásban beszélni a problémámról.

Én egy 16 éves, középiskolás srác vagyok. Önbizalom hiányom van, nem tagadom és előfordult már pánikroham is nálam. Az általános iskolai éveimet nem szerettem, mindig is különc voltam, érettebb a társaimnál. Ez egy szociális elszigetelődédbe torkollott. Mára már ott tartok, hogy ha itthonról ki kell mozdulnom (boltba, gyakorlatra, stb.) elkezdek stresszelni (nem tudom min). Az emberekben nem bízom, a környezetemben senki nem tud a problémámról.

A középiskolában mutatkozott meg rajtam, hogy nem merek beszélni senkivel, és egész nap csak feszülnek az izmaim, ha az otthonomon kívül vagyok (ezt a feszült izmot úgy kell érteni, hogy a combom, kezem, nyakam izmai összerándulnak bizonyos időközönként, mintha fáznék), egész nap erős szívdobogásom van, izzad a tenyerem és sírhatnékom van.

Minden nap megnyugvást jelent hazaérni, de itthon pedig nagyon dühös, mérges vagyok, minden jelentéktelen dolgon felidegesítem magam.


Mivel most online oktatás van, ezért sokkal nyugodtabb vagyok, de nagyon nehezemre esik megszólalni az órákon, néha előjönnek a tünetek.


Mi ennek a problémának a neve, hogyan kezelhetném?


Ui.: Járok pszichológushoz, de mivel nem bízom egyáltalán senkiben ezért nem tudom elmondani neki a problémáimat.


Köszönöm előre is az értelmes hozzászólásokat.



2021. márc. 14. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy agoraphobia-d van. Ez gyakran jár együtt pánikrohammal...Pszichoterápia állítólag hatásos rá.
2021. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pedig ha valakiben megbízhatsz az a pszichológusod! Legyèl vele őszinte, hogy segíteni tudjon! Hidd el egy idő után sokkal könnyebb lesz beszèlned vele erről, csak az eleje lesz nehezebb! Sok sikert és kívánom, hogy mielőbb legyèl jobban!

2021. márc. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Merj rola beszelni a szakembernek!

En egy 20 eves lany vagyok es amiota elek, anyukam panikbeteg. Kiskoromban felerosodott rajta, nem mert elmenni a boltba, a munkahelyerol az apukamnak kellett hazahoznia gyakran mikor rosszul lett. O pszichiaterhez jar/jart, de nem allandoan, hanem ha esetleg felerosodik a problema. Mostanaban olyan tortenik a boltban, hogy ha sorban allunk, akkor elkezd szedulni, befeszul a nyaka es azt erzi, hogy el fog ajulni. Volt olyanyamikor arrol szamolt be, hogy magat latja kivulrol, pl ha setal az utcan akkor hatulrol latja magat. Neki xanaxot irtak fel, de csak akkor kell bevennie, amikor nagyon rosszul lesz (de neked a korod miatt sem szabad ilyen gyogyszert szedned!!) . Merj beszelni a pszicholugussal, akar csukd be a szemedet mikor elmondod neki ezeket, vagy vedd fel a telefonodra es ott mutasd meg neki a hangfelvetelt. Tul fiatal vagy, hogy a legszebb eveidet szenvedessel toltsd el :( Rajtam az utobbi idoben kezd megjelenni, pl.ha elutazom vagy talalkoznom kell egy olyan szemellyel, akivel ritkan szoktam, akkor szinte mindig az indulas elott megy a hasam. Vagy amikor egyetemista lettem, heti ket napot kellett feljarnom es az egyik napon mindig rosszul voltam mar reggel, remegtem, hanytam.. Eloszor arra gyanakodtam, hogy a tomegkozlekedes miatt felek, hogy megtamadnak este, mikor egyedul jovok.. Aztan rajottem, hogy az egyik tanarom tartott olyan stresszben. Most, hogy online vannak az orak, elso felevben meg itthonrol is rosszul voltam aznao, mikor azzal a tanarral volt oram, de ebben a felevben mar mashoz vettem fel az oramat es megszunt ez a problemam. Ha szeretnel, irj nyugodtan privatban is, sokszor mar az is rengeteget segit, ha kibeszelheti az ember a problemajat.

2021. márc. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg szociális fóbiád van.


Ha már tettél egy ekkora lépést hogy jársz pszichológushoz, legyen is értelme hogy ott vagy, mondj el neki mindent. Előtte ne szégyelld magad, nem mondhatja el senkinek, de segíteni fog.

2021. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen, ha nem is elsőre, de mindenképpen sikerülni fog a problémaim megbeszélése a pszichológusommal. Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat és hogy időt fordítottatok rám. Legyen szép hetetek! 😁
2021. márc. 15. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!