Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért keltenek hamis reményt...

Miért keltenek hamis reményt a pszichológusok az emberekben?

Figyelt kérdés

Súlyos depresszióval, szociális fóbiával vagyok diagnosztizálva, voltam többször öngyilkos, voltam többször kórházban, rendesen szedem a gyógyszereimet.


Nincsenek barátaim, barátnőm, haverom, csak egy szűk családi társaság. Nagyon szűk (ebbe most nem mennék bele).


Sokszor vannak öndestruktív gondolataim, hajlamaim, de valódi megnyilvánulása ritkán van. Ez annak köszönhető, hogy nagyon félek, hogy ha engedeg az érzésnek akkor nem szimpla vagdosás lesz, hanem mélyebb, komolyabb. Erre már volt példa. Nagyon sokszor kiráz a hideg olyan jó érzés lenne vagdosni magam megint, de félek hogy nagyon mély lesz.


A pszichológusomnak mondtam, hogy én nem tudok így élni, nincs senki mellettem, nincs senki aki lebeszéljen róla, nincs senki ott 24/7 hogy kivegye a kezemből a kést, nincs senki ott pont amikor kéne, nincs senki aki kűzdene értem.


Erre az ő válasza: "Én itt leszek Önnel és végig fogok kűzdeni magáért"


Ez volt az utolsó mondata, aztán szokás szerint vártam, hogy kérdezze mikor megyek legközelebb, de most nem tette meg.


Plusz hozzáteszem, hogy csak a szokásos 10 000ft után tudja megkérdezni "Nagyon rég láttam, mi történt Önnel?", "Hogy van?"


Ennyit arról hogy kűzdene értem.


PS: Sajnos megkérném azt a felhasználók 90%-át, hogy a provokáló, troll, vicceskedő, kb. semmitmondó és negatív, személyeskedő, gúnyolódó, kötekedő, tapasztalatlan de okoskodó, kontrollhiányos, simán okoskodó, passzív-aggressív, zéró empátiával rendelkező, "a mentális betegség hit kérdése" - "én már átestem a depresszión és ez nem így van" (remélem tovább nem bövül a lista) szerű válaszokat azonnal kiszűröm már az első pár szó után, és el sem olvasom tovább.


Továbbá a pár szóból álló kommenteket meg el sem olvasom - mert aki pár szóban akar valamit közölni ebben a kérdésben, az sok erőt nem vett magán, nem gondolkodott el komolyan, vagy valamelyik az előbb felsorolt tulajdonságok közül. Mondani sem kell, ezek sem érdekelnek.


Ezt megígérem. Igen, ilyen egyszerű ezeket kiszűrni.


Tudom nehéz nekik megállni, sok a személyes probléma meg a hozzám hasonló beteg akik ugyanúgy kűzdenek az élettel és így adnák ki a mérgüket neten keresztül, anonim módon, ahelyett hogy segítenének másokon.


Én nem ítélem el az ilyen embereket, legalább olyan sérültek mint én.


Viszont, én nem az a hétköznapi kérdező vagyok akit érdekel az ilyen fajta komment, nálam nem a kommentek határozzák meg a kérdést hanem a feltevő.


Szóval felesleges ilyeneket írni. Megkérném őket hogy más kérdésnél adják ki az indulataikat.


És igen, kizárólag megerősítő válaszokat szeretnék kapni, akik hasonló véleményen vannak.


2021. jún. 22. 15:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%
Tulajdonkeppen mit varsz, hogy azt mondjuk, hogy a pszichologus tenyleg hamis remenyt kelt, es old meg magad, nem erdemes tovabb itt szenvedni + rohadjon meg mindenki, aki mashogy gondolja? Vannak helyzetek, mikor tenyleg nem lehet mast mondani, csak ebredj fel, szedd ossze magad, eloszor is valts gyogyszereket, sportolj, keress hobbit, tanulj, talalj celokat, kezdj el hinni valamiben, de 0-24 morgassal meg nem oldodtak meg senki problemai, es hidd el, nagyon sok embernek nincs tokeletes elete, vagy meg rosszabb a tiednel.
2021. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérző válaszokat, szomorú, hogy ilyen sok más emberrel is megtörténik, ez a rendszer így nem jó. Ezen változtatni kéne, de sajnos az egész világ erről szól: pénz.


Még a legőszintébb embert is képes ez a dolog átformálni.


Akik meg a részletben leírt listába tartoznak, azoknak írom, hogy továbbra sem olvastam el a kötöszködő kommentjeiteket, max 2 - 3 szóig.


Kifejezetten kértem, hogy velem hasonló mentalitású válaszolók jöjjenek. Ebben nem tudom melyik szót nem értitek vagy mi a gond ott fejben.


Továbbá, kifejezetten megkértelek titeket ha van személyes problémátok meg olyan nap van hogy mérgelődni akartok és máson kiadni, azt ne ennél a kérdésnél hányjátok ide, ott van több ezer másik.


Én nem vagyok kiváncsi a hülyeségeitekre.


De erre sem voltatok képesek.


Már megmondtam az elején: én nem az a hétköznapi kérdező vagyok akit érdekel az ilyen fajta komment, nálam nem a kommentek határozzák meg a kérdést hanem a feltevő.


A következőkben még válaszra sem foglak titeket méltatni.

2021. jún. 22. 17:54
 13/29 anonim ***** válasza:
26%

Tehát azt akarod h a hamis prekoncepcióidat erősítsék meg mások.


Nem túl bölcs dolog...

2021. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
20%
Sokan a paleolit etrendet ajánlják. Nem próbáltam , de állítólag a hormonrendszer hibás működése okozza a depressziót.
2021. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!


Pszichologus vagyok. Nagyon sajnálom a helyzeted és szívből kívánom, hogy javuljon de szeretnék reflektálni pár dologra.


A pszichológusnak az a MUNKÁJA hogy támogasson. A munkáért pedig fizetség jár, abból él ő is. Ha a "10000 Ft-on kívül", munkán kívül elkezd törődni veled akkor elmosódnak a határok. Ki lesz akkor ő neked? Szakember? Barát? A kettő közt? Mi lenne a szerepe? Mikor mondhatna hogy most keresheted vagy nem ér rá, ha már kilépett a pszichológus szerepből?

Illetve ha ennyire nehéz helyzetben vagy akkor kb 0-24 törődhetne veled, rád téve a teljes életét.


És akkor arról még nem beszéltünk, hogy ha netán valami bajod lesz, előveszi a szakszervezet es ha kiderül hogy határt lépett át, nagyon masszív büntetést kap.


Sajnálom, ha fals reményt keltett benned és meggondolatlan volt. De azt sem lehet elvárni hogy szegje meg a saját szakmai kereteit.

2021. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Pszihologus!

A 10 ezer inkább 20 ezer egy magán ellatasba.

Nagyon nehez tb alapon olyan szakembert találni aki valóban meghallgatja a beteget , akiknél en jártam maganba az orajukat nezegettek mikor jár le az 50 perc.

Most elkezdtem egy tb által támogatott kezelést, heti egy pszihologus es pszichiáter szakrendeles . Egyenlőre nem tudok nyilatkozni csak a hozzáallasrol. Mindkét szakember fiatal es még nincsenek kiégve, talán ezért kapok még tőlük emberhez méltó szót. Akiknél eddig jártam úgy kezeltek mint egy állatot , amit még akkor sem tudok elfogadni ha tényleg annak számít egy mentális beteg . Nekem vannak allataim es velük is tudok emberi módon bánni. Nyilván sok a zombi beteg es egy kalap alá vesznek egy idő után mindenkit. Sajnos tényleg szégyen a szakmaban dolgozok nagy százaléka. De ez kit érdekel , senki nem fog panaszkodni felsőbb színteken meg semmi értelme nem lenne.

Kívánom mindenkinek találjon rendes orvost es működjön vele együtt , plusz dolgozzon magán , ez az egyetlen remény.

2021. jún. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
53%

Először is azzal kezdeném, hogy a testvéremként tekintek rád. Ennyire jó, okos, szervezett, mély érzésű embert ritkán látni. Helyén a szíved, végtelenül egyedi vagy, és hatalmas adottságokkal rendelkezel.

Nekem is voltak ilyen gondolataim. Nem vagdosás volt, de ugyanígy a vágy, hogy csináljam, és a világlátás....

De felfedeztem a jóságot, és a tény hogy tehetségem van, szólít, hogy tegyek jót a földön. Azóta gyerekem is született, kigyógyúltam az önkínzó állapotokból. Sosem jönnek többé...


Nekem most majdnem minden vágyam melletted lenni, beszélni veled át órákat, napokat, heteket, és cselekedni, gyakorolni, hogy megmutassam ezt a tiszta látást. Amiben annak látod a dolgokat ami, és megérted a helyed, elfogadod a rosszat.

De "sajnos" családom van, itt kell lenni.


Kérlek vedd fel velem a kapcsolatot. Szerintem én tudok olyan pszichológust, aki kezdő, jó, értelmes, ingyen vállal.


Amúgy az eredeti kérdésre,

Mert rosszak a szakmájukban. Nem élteti őket, amit csinálnak. Nincs innováció, fejlődés, csak valami szar kis program mondja, hogy mit mondjanak.


De van az a kevés, akik jók és hiszem, bár nem láttam ilyet, hogy lenne aki ingyen vállalna. Te egy remekmű lehetnél nekik, kérdező. Az én régi vágyaim, hogy edzek embereket önismeretben, világismeretben, rozsdásan recseg ha rád gondolok.

2021. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%

"Még a legőszintébb embert is képes ez a dolog átformálni"


Tévedsz.

Budha, jézus, és a hozzájuk hasonlók? Szerinted őket mennyire változtatta volna meg? Örültek volna, hogy van a földi rendszerben komoatibilis forrásuk, és jóra használták volna.


15ös. A segítője lenne. Egy ember-ember kapcsolat, amiben az egyik segít a másiknak.

Megbeszélnék, hogy mikor hogyan hívhatja.

Nem kéne rátennie a teljes életét. Ha lenne nem mondok sokat, 6 pszichológus, akik egy segítő csapatként összefognának, segíthetnének a kérdezőhöz hasonlóakat. Mindenkire jutna 4-5 óra.

A szakszervezet a bzta rendszer szülötte. A rendszer mocskos, abnormális oldaláénak.

2021. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

15


"A munkáért pedig fizetség jár, abból él ő is. Ha a "10000 Ft-on kívül", munkán kívül elkezd törődni veled akkor elmosódnak a határok"


Nem mosodnak ossze.


Akinel osszemosodik a hatar, annak mar enelkul is ossze fog mosodni, nem ezen mulik.


Csak annyi tortenne, hogy vegre van egy olyan szakember, aki valoban torodik a pacienseivel, es ez nagyban segiti a pacienst es nem pedig a 10 000ft utan jon a kerdes "Es hogy van?"


Nem arrol van szo, hogy atjon hozzam dumalni meg elmegyunk ide oda.


Csak ennyi aprosag, hogy "mi van magaval, ugye jol van? Reg lattam."


Ettol nem mosodik el semmilyen hatar, ha a szakember a terapiakon is tartja a tavolsagot.


Csak annyi tortenne, hogy vegre a beteg erzi, hogy oszinten, melyen, valaki foglalkozik veluk, es plane az, akitol igazabol ezt elvarjak, jogosan (ha mar fizetunk).

2021. jún. 23. 11:57
 20/29 A kérdező kommentje:

Es megjegyzem volt egy pszichologus aki ezt csinalta, nagyon jol esett.


A szakmaban volt egy jo ideig, ~70 eves volt, csak nyugdijba ment.


Szoval ez a hataratlepes meg torvenyszeges (milyen torveny?)


Es komolyan azt gondolja, hogy annyitol hogy megkerdezi a betegtol amikor sok ideje nem latta, hogy "mi van magaval" maris jon a szakszervezet meg borton?


Valamiert tenyleg ugy erzem, hogy arrol van szo amit az 1-es irt, "paciens 207" es konnyebb nehany (nem letezo?) szabalyra hivatkozni es elvenni a 10 - 20 ezer forintot, minthogy valoban erdeklodni a "paciens 207" irant.

2021. jún. 23. 12:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!