Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért keltenek hamis reményt...

Miért keltenek hamis reményt a pszichológusok az emberekben?

Figyelt kérdés

Súlyos depresszióval, szociális fóbiával vagyok diagnosztizálva, voltam többször öngyilkos, voltam többször kórházban, rendesen szedem a gyógyszereimet.


Nincsenek barátaim, barátnőm, haverom, csak egy szűk családi társaság. Nagyon szűk (ebbe most nem mennék bele).


Sokszor vannak öndestruktív gondolataim, hajlamaim, de valódi megnyilvánulása ritkán van. Ez annak köszönhető, hogy nagyon félek, hogy ha engedeg az érzésnek akkor nem szimpla vagdosás lesz, hanem mélyebb, komolyabb. Erre már volt példa. Nagyon sokszor kiráz a hideg olyan jó érzés lenne vagdosni magam megint, de félek hogy nagyon mély lesz.


A pszichológusomnak mondtam, hogy én nem tudok így élni, nincs senki mellettem, nincs senki aki lebeszéljen róla, nincs senki ott 24/7 hogy kivegye a kezemből a kést, nincs senki ott pont amikor kéne, nincs senki aki kűzdene értem.


Erre az ő válasza: "Én itt leszek Önnel és végig fogok kűzdeni magáért"


Ez volt az utolsó mondata, aztán szokás szerint vártam, hogy kérdezze mikor megyek legközelebb, de most nem tette meg.


Plusz hozzáteszem, hogy csak a szokásos 10 000ft után tudja megkérdezni "Nagyon rég láttam, mi történt Önnel?", "Hogy van?"


Ennyit arról hogy kűzdene értem.


PS: Sajnos megkérném azt a felhasználók 90%-át, hogy a provokáló, troll, vicceskedő, kb. semmitmondó és negatív, személyeskedő, gúnyolódó, kötekedő, tapasztalatlan de okoskodó, kontrollhiányos, simán okoskodó, passzív-aggressív, zéró empátiával rendelkező, "a mentális betegség hit kérdése" - "én már átestem a depresszión és ez nem így van" (remélem tovább nem bövül a lista) szerű válaszokat azonnal kiszűröm már az első pár szó után, és el sem olvasom tovább.


Továbbá a pár szóból álló kommenteket meg el sem olvasom - mert aki pár szóban akar valamit közölni ebben a kérdésben, az sok erőt nem vett magán, nem gondolkodott el komolyan, vagy valamelyik az előbb felsorolt tulajdonságok közül. Mondani sem kell, ezek sem érdekelnek.


Ezt megígérem. Igen, ilyen egyszerű ezeket kiszűrni.


Tudom nehéz nekik megállni, sok a személyes probléma meg a hozzám hasonló beteg akik ugyanúgy kűzdenek az élettel és így adnák ki a mérgüket neten keresztül, anonim módon, ahelyett hogy segítenének másokon.


Én nem ítélem el az ilyen embereket, legalább olyan sérültek mint én.


Viszont, én nem az a hétköznapi kérdező vagyok akit érdekel az ilyen fajta komment, nálam nem a kommentek határozzák meg a kérdést hanem a feltevő.


Szóval felesleges ilyeneket írni. Megkérném őket hogy más kérdésnél adják ki az indulataikat.


És igen, kizárólag megerősítő válaszokat szeretnék kapni, akik hasonló véleményen vannak.


2021. jún. 22. 15:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
32%

En mar semmi értelmét nem látom a pszihologusnak. Eddig meg tudtam oldani az élet kihívásait egyedül.

Ezután se oldja meg helyettem más . Ez van ....

2021. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet h az van a dolog mögött h könnyű kiégni és több regenerációra lenne szükségük?


Csak ugye csapatni kell, mert terembérlés,adó, manarai tagságmegélherés stb stb... és ezért nem tudnakcsak annyit vállalni amennyit tényleg elbírnak?

2021. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Itt igazabol nem kiegesrol van szo, azt megoldanak kevesebb "beteggel", nem vallalnanak annyit.


Es azt ne mondja nekem valaki hogy egy apro "Reg nem lattam magat hogy van?" uzenet miatt kiegne.


Itt inkabb az altalanos hozzaallast vitatjuk.

2021. jún. 23. 16:05
 24/29 A kérdező kommentje:
Es nem is kell minden paciensnek egy ilyen uzenetet irni, hanem mondjuk csak azoknak akik elegge a szelen allnak a dolognak, erosebb ongyilkossagi hajlam, befejezetlen ongyilkossagi mult, stb...
2021. jún. 23. 16:07
 25/29 A kérdező kommentje:
Szoval lenyegeben csak annyit kene tenni, hogy valoban torodni a beteggel, a 10 000ft-on kivul.
2021. jún. 23. 16:08
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

22 vagyok



De a pszichológus nem azért van hogy törődjön az emberrel hanem hogy,az ember megtanuljon megküzdeni,megoldani egy problémát és találjon magának baratokat, családotalspítson akikkel kölcsönösen törődnek egymással.


Vagy te nem ezért jársz?

2021. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26


Kicsit eltertunk a tematol, kerlek olvasd el ujra a fo kerdest meg a reszletet.

2021. jún. 23. 17:17
 28/29 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező te tényleg hülye vagy. Az ilyenért nem kár. "Kis különlegeske".
2021. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18! Először reflektálnék neked.


"15ös. A segítője lenne. Egy ember-ember kapcsolat, amiben az egyik segít a másiknak.

Megbeszélnék, hogy mikor hogyan hívhatja.


Ez most is teljesül. Megbeszélnek egy időpontot és akkor dolgoznak a kérdezővel. Ha viszont ezt munkán kívül is megteszi akkor borulnak a határok. Milyen jogon tenné ezt meg a kérdezővel, de mással nem? Ha egyvalakinek segít így akkor másnak is kéne. Ha viszont 10-20 kliensnek folyton így a rendelkezésére áll akkor semmi élete nem marad.



"Nem kéne rátennie a teljes életét. Ha lenne nem mondok sokat, 6 pszichológus, akik egy segítő csapatként összefognának, segíthetnének a kérdezőhöz hasonlóakat. Mindenkire jutna 4-5 óra"


Vannak ilyen kezdeményezések. Pszi.hu, Énprojekt, Nap-kör stb.


Kedves Kérdező!

A pszichológus azért nem mond ilyeneket munkaidőn kívül mert akkor elkezdesz ezektől függni és ha megszokod majd abbahagyja akkor jöhet egy teljes összeomlás. Az a célja a foglalkozásnak hogy a legminimálisabb segítséggel építs önálló és erős identitást.

Természetesen ha az alkalmakon jól jönne több ilyen megerősítés, nyugodtan jelezd ezt a pszichológusnak. Azzal nincs semmi baj.

2021. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!