Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek most hallucinációk?

Ezek most hallucinációk?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy járok pszichiáterhez (hipochondria és szorongás miatt) és hát skizofrénia félelme miatt. Már kb 5-6 alkalommal voltam, ennyi idő alatt csak észre vette volna már hogy valami nem stimmel, nem? Az ambulánslapba soha nem ír semmi rosszat, a diagnózishoz is hipochondriát ír. A legútobbi alkalommal a végén megkérdeztem, hogy akkor maga szerint nem vagyok skizofrén? És mondta egyből, hogy nem, nem. Ennek örültem, de viszont most megint félek. :(


Azt még hozzáteszem, hogy minden hangot amit hallok leellenőrzöm hogy most tényleg megtörtént-e vagy "hallucináció" volt. Pl. anyuval beszélgettem, nem annyira figyeltem, és megilyedtem hogy pl hallucináció volt ezért újrarákérdeztem. :( És hát igen, ez miatt is eléggé szorongom.


A hallucináciokról pedig: pl. ment a ventillátor mögöttem, és igy a zümmögő hangját "kikerekítettem" egy ilyen szurkolói alaphangra (ami a mostani focimeccsen volt a stadionban), egyből lenyomtam és el is állt. Persze nem egyértelműen szurkolói alaphangot hallottam, csak így kicsit hasonlított rá, meg alapból a másfél órán át meccset néztem, és úgymond még a fejemben volt a hangja.



2021. jún. 24. 00:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes
2021. jún. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem hallucinálsz. Nagyon erősen figyeled magad.
2021. jún. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Durva hipochondria, és unatkozol, de nagyon.
2021. jún. 24. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2021. jún. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Továbbra sem vagy skizofrén és nem hallucinálsz. Súlyos hipochonder vagy. Gyakrabban kellene pszichiáterhez vagy klinikai szakpszichológushoz járnod, mert a kérdéseidből úgy látszik, hogy a jelenlegi gyakoriság neked túl kevés.
2021. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy erős szorongás.

A skizók nem tudják,hogy azok ezért nem is gondolnak arra hogy ők most hallucinálnak,teljesen természetes nekik az hogy hallanak vagy látnak nem létező dolgokat és lehetetlenség őket meggyőzni ennek az ellenkezőjéről.

Az én dokim mondta hogy mivel félek tőle nem vagyok az.

Remélem azért gyógyszereket kapsz mert ezt nem múlik el csak úgy magától.

2021. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6# Sajnos kétlem... 16 éves a srác és ez legalább a tizedik ilyen jellegű kérdése, pedig minden egyes alkalommal elmagyarázták neki, hogy a skizofréneknek nincs betegségtudatuk.
2021. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es hát akkor nem tudom mit lehetne tenni? passz
2021. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A hipochonder mindenféle betegséget beképzel magának. Úgy látszik, hogy neked a skizofrénia a mániád, de láttam már olyat aki agydaganatot képzelt, vagy aki hetente rohangált a sürgősségire infarktus gyanúval, holott az semmi bajuk nem volt.
2021. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mint ahogy azt már előttem is írták, te nem skizofrén, hanem hipochonder vagy. Teljesen megértem, hogy főként e miatt képzeled be magadnak ezt a mentális betegséget, így erről nem tehetsz. Arról viszont már igen, hogy szinte kéthetente felteszed ugyanezt a kérdést másképp megfogalmazva. Szerintem is tanácsos lenne többször eljárni a pszichiáteredhez, ő biztos tudna valamit javasolni, amivel könnyíthet a helyzeteden.
2021. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!