Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki számít figyelemhiányosnak?

Ki számít figyelemhiányosnak?

Figyelt kérdés
Van esély rá hogy az vagyok

2021. jún. 24. 18:26
 1/3 anonim válasza:

Figyelemzavarnak hívják. Fejleszthető.


Egyébként nem tudsz sokáig egy dologra koncentrálni, de szerintem ez butaság, ha érdekel valami, arra odafigyelsz.


Ami nem érdekel, arra tudod fejleszteni magad.


Én egyetem alatt tanultam meg koncentrálni és tanulni, az elején alig 10 percre tudtam leülni tanulni, a végén már “lazán” lenyomtam a 10 órákat, ha kellett.

2021. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is figyelem zavaros vagyok. Azt jelenti, hogy nem tudsz huzamosabb ideig koncentrálni úgy mint mások. Elsiklasz részletek felett, leegyszerűsíted a komplex dolgokat, ilyesmik.

Nekem is felírtak anno ilyen fejlesztő foglalkozást, de szerintem semmi értelme ott rajzolgatni, olvasgatni sok-sok órán keresztül. Inkább ki lehet nőni. Bár még néha most is érzem, hogy nehéz néhány dolog, de sokkal jobb mint régen.

2021. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ööö, szerintem a kérdező nem erre gondolt. Inkább a figyeleméhségre, amikor valaki csakis az én, én, én felé orientálódik, mindent elkövet, hogy rá figyeljenek, ő legyen a középpontban, gyakorlatilag kiköveteli. kierőszakolja a figyelmet, a pozitív visszajelzéseket, akkor is, ha az őt értékelők például nem őszinték ezzel. Minden kritikát vagy akár olyasmit is, ami nem az ő fényezésükkel fogalkozik, ignoránsnak és őt támadónak vélik, az a kényszerképzetük, hogy őket mindenki csak bántja, alázza, lenézi.

Ez nem ugyanaz, mint a figyelemzavar vagy tanulási nehézség, de szintén mentális zavar.

2021. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!