Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris affektív zavarral...

Bipoláris affektív zavarral mik a lehetőségek a munkára, életminőségre? Sorstársak véleménye érdekelne.

Figyelt kérdés
Tegnap diagnosztizálta pszichiáter a bipoláris affektív zavart, valamint egyéb specifikus meghatározott személyiségzavart. 2 hét múlva vissza kell mennem hozzá, mert szerinte krízishelyzetben vagyok. Gyógyszereket is írt fel. Tudom hogy súlyos mentális betegség, amiből nem lehet kigyógyulni :(
2021. jún. 25. 12:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Bármilyen mentális zavarral küzdelmes az élet, de sokszor ezek nélkül is. Nekem csak szociális fóbiám, elkerülő személyiségzavarom van, ezzel is munkanélküli vagyok.
2021. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Orvostanhallgató vagyok, és rettegek hogy ezek miatt nem dolgozhatok majd. Főleg hogy gyógyíthatatlan, és szedhetek egy életen át gyógyszereket.
2021. jún. 25. 12:28
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Lamolepet kapok rá 400mg-ot. Szinten tartható mentális zavar. Nem kell tőle megijedni. Örülj neki amikor pörögsz. Ha meg mélyen vagy akkor ne felejtsd bevenni a gyógyszert.
2021. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én Liticarbot, Rivotrilt és Ketileptet kaptam.
2021. jún. 25. 12:48
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a megfelelő gyógyszerek beállításával teljesen tünetmentes lehetsz. A bipoláris zavar nem akadályoz meg abban, hogy orvos legyél. Hidd el sajnos több orvosnak van valamilyen mentális zavara - tudok olyanról aki skizofrén -, akik ennek ellenére kiváló szakemberek. A megfelelő gyógyszek beállításával ez nem akadályozza a munkájukat.


(Én Kventiaxot és Lamolepet szedek. A Liticarb nálam nen vált be és sok mellékhatása is van.)

2021. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én a Ketilepttől félek nagyon, mert sokan meghíztak tőle, mert nagy étvágyat csinál. Este kell bevennem az elsőt belőle, meglátjuk. Ha csak egy kilót is hízni fogok tőle, íratok mást, nagy nehezen ledolgoztam a karantén kilót, erre hízzak disznóvá gyógyszer miatt? Na nem...
2021. jún. 25. 13:29
 7/21 anonim ***** válasza:

6# A kventiaxtól nem fogsz feltétlenül hízni - én egy dekát nem híztam pedig 200 mg-on vagyok -. Az étvágyat megnöveli. Akkor hízol ha egészségtelenül táplálkozol és nem sportolsz. Az arra hajlamosaknál lelassíthatja az anyagcserét, ezért a sportra és az étkezésre mindenképp oda kell figyelni!


(Azt mellékesen megjegyzem, hogy az összes antipszichotikum mellékhatásai között ott szerepel a hízás.)

2021. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Sportolok, és sok zöldséget, gyümölcsöt eszek valamint fehér húst. Én 150 mg-ot kaptam, ezen kiakadt egy sorstárs, hogy ez hatalmas mennyiség elsőre szerinte, kórházi "adag".
2021. jún. 25. 13:38
 9/21 anonim ***** válasza:
Ebben egyetértek, ez az adag brutális. 25 mg-ot szoktak elsőre adni, de már attól is olyan vagy, mint egy zomi. Nekem 2-3 hét volt mire annyira hozzászokott a szervezetem, hogy ne üssön ki pár másodpercen belül...
2021. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Így merjem bevenni :))))
2021. jún. 25. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!