Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris affektív zavarral...

Bipoláris affektív zavarral mik a lehetőségek a munkára, életminőségre? Sorstársak véleménye érdekelne.

Figyelt kérdés
Tegnap diagnosztizálta pszichiáter a bipoláris affektív zavart, valamint egyéb specifikus meghatározott személyiségzavart. 2 hét múlva vissza kell mennem hozzá, mert szerinte krízishelyzetben vagyok. Gyógyszereket is írt fel. Tudom hogy súlyos mentális betegség, amiből nem lehet kigyógyulni :(
2021. jún. 25. 12:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én a lítiumtól is meghíztam meg a kvetiapintól is, ráadásul egyik se segített. A Rivotril meg brutális függőséget tud okozni. A lítium egy teljesen elavult szer egyébként, az új dokim majd' lefordult a székről, mikor meghallotta, hogy 2020-ban még képes volt ezt valaki felírni.

Lamolepet és antidepresszánst szedek jelenleg, egész okén vagyok, bár vannak hullámvölgyek, de semmi mellékhatás legalább.

2021. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Biztos, hogy bipolaris zavar/szemelyisegzavar? Azert ne ird le magad elore, foleg ugy, h gyogyithatatlan, mert mit tudom en, nem vegstadiumu rak ez. Csak azert kerdezem, mert en is evekig hittem azt, hogy bipolaris vagyok, osszes tunet megvolt, meg ki nem abranditott pszichiater, hogy amugy akkor lenne szabad csak ilyen diagnozisokat adni, ha valaki elmult mondjuk 25, mar stabil szemelyisegszerkezete van, es ennek ellenere mutat tuneteket, ugy, h nem szetstresszeli az eletet az egyetem miatt, mert persze, hogy akkor nincs jol semennyire.
2021. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
32 vagyok, és 22 éve vannak hangulatingadozásaim.
2021. jún. 26. 14:33
 14/21 anonim ***** válasza:
33%

A páronak is az volt. Ha beállítjàk a gyógyszert és rendesen szeded senki nem mondja meg hogy beteg vagy.

Teljes értékű èletet élhetsz.

A baj ott kezdődik hogy mániás periódusban abbahagyod a gyógyszett mert úgy érzed visszafog.

Utána jön a depressziós epizód és kúra mèlyre kerülsz. Sokan így lesznek öngyilkosok mint a parom is tette. 3 hónapig nem szedte a bogyókat.

Jo ha van aki figyel rád, kontrollálja hogy bevetted e.

Párkapcsolat nagyon nehéz lesz, nincs ember aki bírja a mániás fázist melletted.

És a párod is padlót fog.

2021. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A párkapcsolatot elengedtem emiatt, nem akarok senki terhére lenni. Alkalmi kapcsolatokat keresek majd, ha szexet akarnék. Gyereket úgysem akarok, így nem sürget a biológiai órám sem. Szedem rendesen a gyógyszereket, nem akarok kitolni magammal. Egyedül a litiumban utálom azt hogy majdnem egész nap alszok tőle. Este kell bevennem a Rivotrilt és a Ketileptet, és vakfoltjaim voltak tőle, egy messenger üzenetet nem tudtam megírni, be kellett diktálnom. Szörnyű érzés volt. A litiumról reggel meg úgy érzem magam mint aki be van rúgva. Szédülök, instabil kicsit a járásom.
2021. jún. 30. 08:12
 16/21 anonim ***** válasza:
Ez sajnos a kvetiapintól van. Nálad azért rosszabb, mert óriási adagot kaptál... A lítiumnak hosszabb időre van szüksége, hogy kifejtse a hatását.
2021. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem is értettem mi szükség volt 150 mg Ketire. Most is aludtam egy 3/4 órát.
2021. jún. 30. 10:35
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem akarod megbeszélni a pszichiáterrel? Nem sok értelme van a napokat hulla fáradtan végig nyomni.
2021. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Jövő csütörtökön megyek vissza hozzá. Akkor ezeket elmondom neki, és hangulatnaplót is vezetek, hogy lássa hogy vagyok. Magamtól írom, nem kért rá. Így legalább én is vissza tudom olvasni, melyik nap hogy voltam.
2021. jún. 30. 11:17
 20/21 anonim ***** válasza:
Na, mi a helyzet?
2021. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!