Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy Japánban a...

Lehetséges, hogy Japánban a pedofília a társadalom szerves részét képezi?

Figyelt kérdés
Japánban, ha valamire vinni akarja az ember, nagyon sokat kell tanulnia, dolgoznia, már egész fiatal kortól, hiszen hatalmas a munkaerőverseny. Ez a gyerekkori túlhajtás egyértelműen rámegy az emberi kapcsolatokra (felnőt korban is) igy a gyereknek nincs ideje bontogatnia a szárnyait a gyermekkori szerelemben meg úgy általában nincs ideje gyereknek lenni. Elképzelhető, hogy azért ábrázolnak a szórakoztatóiparban szinte mindenkit fiatal iskolás kislánynak/fiúnak mert a felnőt férfiak/nők megrekedtek ezen a szinten és erre van kereslet, vagyis akár pedofil szállat is lehetne találni az egészben társadalmi szinten? Arról nem is beszélve, hogy Japánban nagyon népszerűek az olyan bárok, hogy a pincérnőket direkt kislánynak öltöztetik be és kislányként kell viselkednie és a felnőt férfiak előszeretettel menne ilyen helyekre.

2021. jún. 30. 10:41
1 2
 1/20 vantel ***** válasza:
37%

Álmodozol?

Egyik humorista mondta,hogy bankog egy pedoparadicsom,mert a nők törpék és nehezen állapítható meg hány éves.

Ott álmodozz.

2021. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem lehetséges. És de, van gyerekkoruk, gyerekkori szerelmük- amúgy hogy jön ide a pedofília?? A japán gyerekek aktív közösségek részei, Attól hogy te a ténfergés hiányát a gyerekkor hiányával azonosítod, még messze nincs így. Sok időt töltenek a kortársaikkal, fontos nekik az adott közösségbe tartozás. (és minő meglepetés, nem tartják ellenségnek sem a tanárokat, sem az iskolát..) Ami a szórakoztatóipart illeti: nem ábrázolnak mindenkit iskolásnak, ne egyes animékből indulj ki. Egyszerűen csak a diákok\kamaszok egy erős célközönség. nyilván őket célozzák a saját korosztályukról szóló dolgok.
2021. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Pedofilok nem Japánban vannak, hanem a fejlett nyugaton, itt Európában.
2021. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2 Azért azt ne mondjátok, hogy nincs alapja a feltevésemnek, hiszen felnőt férfiaknak is szórakoztatóak a kislányok, ami a mi társadalmunkban már bőven a fura kategória felett van. Ráadásul az olyan bárok is nagyon népszerűek, ahol bőven pubertás előtti kislánynak öltöznek a pincérnők és úgy is kell viselkedniük. Lehet rosszul gondolkodok, de azt az egyet azért ne állítsátok, hogy ennek a kérdésnek nincs semmiféle létjogosultsága mert az teljes elfogultságra utal, ilyen emberek meg jó lenne ha nem írnának, akik nem tudják rosszat meglátni Japánban csak a jót, vagyis az elfogultak jobb lenne, ha tovább állnának.

Amúgy nincs semmi célom ezzel a kérdéssel, csak szimplám megfogalmazódott bennem, amikor a Japán kultúráról olvastam.

2021. jún. 30. 11:04
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Itt is a társadalom szerves részét képezi, csak van még valami, ami még annál is szervesebb: a képmutatás.
2021. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5 Félreértés ne essék én nagyon szeretem a Japán kultúrát, de ahhoz, hogy teljes képet kapjunk egy társadalomról, megkell látni, annak a rossz aspektusait is pl aki azt állítja, hogy minden rendben van Japánban az emberek általános pszichés állapotával az elfogult, a jólétnek és a fejlettségnek van ára is. Nem rosszindulatból írtam ki ezt a kérdést, csak szeretnék többet megtudni ennek a pszichológiai hátteréről.
2021. jún. 30. 11:41
 7/20 A kérdező kommentje:
És igen tisztában vagyok vele, hogy mi sem állunk jól mentálpsziché téren, de mi teljesen más miatt állunk rosszul-e téren mint Japánban, a kérdésem pedig Japánról szólt, mellőzük ezt a whataboutizmust, ha lehet...
2021. jún. 30. 11:44
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Tudnál linkelni valami statisztikát az említett bárok népszerűségéről, vagy arról, hogy a szórakoztatóiparban hány embert öltöztetnek kislánynak/kisfiúnak?

Mert baromi jól hangzik a "szinte mindenki" meg a "nagyon népszerű", de van egy olyan érzésem, hogy a kérdésben szereplő közhelyek mennyiségét már csak a helyesírási hibák száma haladja meg.

2021. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
A kislány image azért van ott, mert ez a "cuki" meg aranyos meg ártatlanságot sugall, ennyi. Nem pedofil hajlam, csak menj át a szexualitás kategóriába, itt is van rendszeresen olyan kérdés, hogy "28 évesen el akarom venni egy lány szüzességét" meg "van még olyan huszonéves nő, aki szűz és ártatlan?" stb. A férfiakban benne van az, hogy ők legyenek az elsők, övék legyen a dicsőség, blablabla. Ott ez hatványozottan megvan, hogy ők akarnak lenni az erős férfiak, akik az elsők a nő életében. Ha cukinak és ártatlannak látszik a nő, akkor azt sugallja hogy még nem volt férfival, illúzió és kész. Ott ez az általánosan elfogadott, hogy egy nő cuki és aranyos legyen, ne pedig szexi.
2021. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 9-es válaszolónak, na ilyen jellegű válaszokat vártam, azért az szépen bemutatja az elfogultság különböző szintjeit, ha már egy ilyen kérdés után is támadással ,,válaszolnak". Értem én, hogy Japán egy csodaország, de nem tökéletes és ebbe a ténybe nem hajlandók egyesek beletörődni, nehogy még véletlenül is ki keljen lépni abból a bizonyos buborékból.
2021. jún. 30. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!