Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki nagyon-nagyo...

Van itt olyan aki nagyon-nagyon sokáig gondolt az öngyilkosságra és végül nem bánta meg hogy nem tette meg?

Figyelt kérdés
2021. júl. 1. 16:44
 1/5 anonim válasza:
38%
én megbántam hogy nem tettem meg.Azóta minden rosszabb.Ráadásul dilidokihoz kell járnom.
2021. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Volt egy mély pontom, akkor sokat gondoltam rá, bár még akkor se lettem volna képes megtenni. Csak azt kívántam, hogy bárcsak ne is léteznék és vége lenne az egésznek. Kb. egy évig tartott, utána szépen lassan ki tudtam jönni a depresszióból. Nehéz volt, de most 6 évvel később nagyon hálás vagyok, hogy sikerült. Egyrészt úgy érzem, hogy erősebb is lettem általa, másrészt meg a mostani életemmel elégedett vagyok és nagyon kár lett volna, ha akkor meghaltam volna és most ezt nem élném meg. Nem mondom, hogy most mindig minden tökéletes, senki élete sem az, de sokkal több a jó dolog, mint a rossz és úgy általánosságban elégedett vagyok vele és boldog. Akkor el se hittem volna, hogy így is alakulhat az életem és lehetek még valaha igazán boldog.
2021. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

6 évig éltem úgy, hogy teljesen biztos voltam benne, hogy hamarosan öngyilkos leszek. Ez idő alatt szinte semmi értelmeset nem csináltam, csak próbáltam mindent megúszni, és készültem a halálra.


Aztán végül mégsem tettem meg, és abszolút nem bántam meg, hogy életben maradam. Boldog ember nem vagyok azóta sem, de szeretek élni, sok minden érdekel, sok mindenben örömömet lelem. Érdemes fölkelni reggelenként, van mindennap valami célom, amit aznap csinálni szeretnék, és időnként össze is jön a dolog.:) Akkor meg minek haljak meg?

2021. júl. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%
Azt kéne felfogni, hogy az élet nem a mi kezünkben van. És azzal hogy még itt vagyunk a Földön, igenis lehet jelentőssége. Ha meg akarod ölni magad, cselekedj előtte sos-sok jót, vállalj önkéntes munkákat és neg fogod látni az életnek egy másik oldalát. És azt is, hogy igenis akármilyen is vagy rád is szükség van!!! Kar lenne eldobni egy újabb életet!!!
2021. júl. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Sokáig járt rajta az eszem. Nem tudatosan, hogy ezt meg azt fogom csinálni, hanem mint egy állandó alapzaj, suttogás a fejemben. 3 évembe telt, míg rájöttem, hogy ez nem normális, elmentem dokihoz, azóta gyógyszert szedek. Nem vagyok zombi és kiegyensúlyozottabb vagyok sokkal.
2021. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!