Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek utalhatnak arra, hogy...

Ezek utalhatnak arra, hogy valaki pszichopata?

Figyelt kérdés

Mindig neki van igaza, így nem is lehet vele szembe szállni. Ha csinálunk valamit, akkor ahogyan azt ő csinálja mindig jó, de ahogyan más az szinte majdnem mindig rossz. Mindig csak az ő társaságában lévők a jók számára. Vallatja az embert mintha bíróságon lennénk, közben furcsa a tekintete és többször vissza kérdez, vagy fenyeget azzal, hogy akkor ő jár utána a dolgoknak. Kémkedik. Letagad dolgokat, amik egyértelműek. Vannak dolgok amikben nem mond igazat. Egyszer szépen beszél az embernek máskor elhord a sárga földig. Előfordul, hogy próbálja azt erősíteni a másikban, hogy amit és ahogy csinál nem jó, sőt az egész életvitelét lenézi. A szemében szinte majdnem mindenki életképtelen. A beszélgetések nagy részét ő uralja és nem érdekli mit mond a másik mindig neki van igaza.

Lehet van amit kétszer írtam, lehet van olyan amit akartam, de nem írtam le, azt majd hozzá írom.


2021. júl. 3. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Ez nagyreszt emberi természet. Amugy inkabb nárcisztikus, bipoláris
2021. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Borderline, a pszichopatát hidegen hagyja a másik ember. Úgy kell elképzelni, hogy semmi miatt sem húzza fel magát, nem reaktív, inkább irritált lehet. Nagyon autonóm, nem érdekli a másik ember ennyire.
2021. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 a pszichopata igen is tud erőszakosan viselkedni. Főleg, ha a hierarchiájában valaki ellenkezik vele és kötekedhet is másokkal anélkül, hogy konkrét célja lenne vele vagy tudatosan bántani akarna. Pontosan azért mert nem érdeklik az emberek. Sem pedig a véleményük. Nem csak egy fajtája létezik ennek a személyiségnek. Sajnos ismertem egy ilyet. Hozzáteszem nem is minősül pszichés problémának, az agyuk is teljesen máshogy reagál mint az átlag embernek, amikor empátiát kellene érezni.

A leírásodban kérdező azért vannak dolgok amik nem stimmelnek. Sem a kémkedés, sem az, hogy próbálja erősíteni benned ami nem jó. Ha az lenne akkor nem lenne a célja ilyesmi, inkább kihasználna és manipulálna. Szerintem is inkább nárcisztikus, de az nagyon durván. Meg lehet más baja is mellette. Mindegy, bárki is az szüntesd meg a kapcsolatot vele.

2021. júl. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pszichopatákat gyakran összekeverik a szadistákkal (gondolom egyrészt azért, mert a filmekben elmebeteg megszállott sorozatgyilkosokként vannak ábrázolva). Akinek van már klinikai tapasztalata - nem börtönpopulációból, az tudja, hogy egy átlagos pszichopata nem, vagy nagyon keveset invesztál kapcsolatokba. A terápiás kapcsolatban is legfeljebb dominánsak, határozottak, de nem igazán érdekeltek a másik fél iránt. Az ember azt hinné, depressziósak: nem tudják átérezni az érzelmeket, nem éreznek eufóriát, bocsánat a kifejezésért, de érzelmi analfabéták. Többnyire csendesek, és kifejezetten preferálják az egyedüllétet.

Nem arról van szó, hogy nem éreznek félelmet, vagy bűntudatot, hanem arról, hogy nem éreznek semmit. A kognitív képességeik és a józan belátásuk viszont rendben van, ezért nyilvánvalóan nem bántanak tudatosan senkit sem. Ha mégis, azt nem a pszichopátia okozza, hanem pl. az átlagon aluli intelligencia, vagy valamilyen zavar, ami a neurotipikusoknál is előfordulhat.



Akiről a kérdező ír, vagy borderline vagy nárcisztikus.

2021. júl. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Intelligensnek intelligens.


3# Nos manipulálni is próbál. Célozgat, hogy rossz az élete, ami valóban az is, csak ezzel arra akar célozni, hogy kapjon segítséget, anyagi tekintetben. Céloz arra, hogy ha ilyen helyzetben volt mint most akkor neki már segítettek. Tehát a lényeg, hogy valahogy kiharcolja magának az anyagi támogatást. Ha én nem segítek neki, legyen az bármi akkor rögtön megjegyzi, viszont ha ő nem segít az normális. Tudnám még sorolni a dolgokat.

2021. júl. 6. 09:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 ezt így nehéz megmondani. Még mindig inkább a nárcisztikus jellemzők ezek. Hozzáteszem az sem jobb. Próbáld meg ignorálni, vagy lépj fel keményen. Ne hagyd, hogy mérgezzék az életed.
2021. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok már fellépni keményebben. Nos az az igazság, hogy ha felhozok valamit akkor vissza támad azzal, hogy az én hibáimat sorolja, próbál elnyomni.
2021. júl. 7. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!