Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy engedjem el az alaptalan...

Hogy engedjem el az alaptalan félelmeimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én sajnos nagyon introvertált vagyok szociális fóbiával.

Valószínűleg kényszerbeteg is vagyok, még nem orvos mondta de a tüneteim nagyon megegyeznek és itt is kérdeztem erre utalva egyértelműen azt mondták páran, persze nem jó öndiagnosztizálni ezért is elmegyek ezért de csak tudjátok hogy mi van.

Van pár félelmem amit nem tudok elengedni.

Egyik félelmem a munkahelyen történő evés. Valahogy mindig is utáltam ha evés közben rám figyelnek vagy esetleg hallani ahogy hangosan nyelek, kinézik hogy mit hoztam magammal. Pedig erre visszamenő félelem ok csak annyi volt, hogy gyakorlaton egyedül mentem be egyszer az ebédlőbe és ott azért volt vagy 20 szék és 1-2 szabad volt és egyből rám néztek és hallatszott hogy elhallgattak és alig beszéltek közben mikor bementem na mondom inkább kimentem az udvarra enni legalább más is jött velem oda és ez is rátesz a félelmemre. Általános suliban táborban is volt ehhez fogható rossz élmény mint nem tudtam kihez csatlakozni mivel alig ismertem ott valakit, próbáltam egyedül találni asztalt kicsit arrébb, hát pechemre mindenki mással ült eggyütt és mikor ettem az egyik foglalkoztató szólt szinte felállt és direkt hangosan hogy "XY miért ül egyedül emberek?" Olyan szinten megalázó volt, hogy ott akartam kirohanni onnan, de ott azért bátorságot vettem és átültem másokhoz. De ezek miatt alakulhatott ki ez a fajta félelmem.

Másik félelmem a hüvelyi folyásom és a büdösség.

Sajnos évek óta erős hüvelyi folyásom van és büdös, viszket de nem érezni legalább csak ha közvetlen közel szagolod. Emiatt is kell betétet hordanom és kínosan érzem eddig mindig magam ha értem, hogy befolyik és egyből kéne mennem cserélni de ezt munkahelyen nem tehetem meg és próbálnék minimálisan mosdószünetre menni de amúgy a folyás se olyan vészes de kellemetlen és emiatt félek, meg a testszagom miatt is ért néha kellemetlenség, egyszer tini koromban csak szivattak és nem is voltam büdös de mai napig kihat a fóbiámra, és ha zuhanyzás után nem dezodorozok akkor már érezni hogy büdös vagyok ha utána sokáig elvagyok valahol.

Hüvelyi gondomat már elkezdtem kezelni de eredménytelenül. Büdösségemet csak el kell felejtenem mert valójában sosem piszkáltak emiatt csak bebeszélem ezt és percenként ellenőrzöm ezeket magamon.

Hamarosan új munkahelyen kezdek és főként e félelmek miatt nem mertem sok állásra elmenni de már muszáj lesz, csak kérdés ezeket hogy kezeljem?

Pszichológus egyértelmű de addig is hogyan oldjam a feszültségemet ezek miatt?

Hüvelyi gondomat már elkezdtem kezelni de eredménytelenül lehet tévesen is diagnosztizáltak 2x, ezért sem folytatom a kezelést egy ideje. Semmit nem hatnak a kiadott gyógyszerek. Viszketés, bőr hámlása ott, erős krém szerű folyás néha pisi szerű.

Néha már rendesen szorongok ezek miatt közösségbe menni.



2021. júl. 3. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Idegenek előtt én sem szeretek enni. Zavar, vagy nem tudom. Pedig (tudomásom szerint) nem ért semmi rossz élmény ilyesmivel kapcsolatban, szimplán nem szeretem. Én már attól a mondattól rosszul vagyok, hogy "gyere, ülj le te is közénk enni" :D De persze ez nem az az erős szorongás, szimplán csak utálok társaságban enni.


A hüvelyi dolgokra csak azt tudom mondani, hogy keress egy magán nőgyógyászt, számolj be az eddigi kezelésekről, az aggodalmaidról ezzel kapcsolatban.

2021. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "addig is"? Haladéktalanul pszichológus, és nincs "addig is". Ez önbizalomhiány és szorongás, nem kényszerbetegség. Ha mondjuk 1 hét múlva tud fogadni, akkor addig kibírod, eddig is kibírtad. Menjél másik nőgyógyászhoz, bár egy hüvelyi gombásodást elég nehéz lehet félrediagnosztizálni. Végig használtad a gyógyszert előírás szerint? Betétet használj, az nem "kell" kérdése, szerintem minden nő használ. Viszont egy napon belül cserélni nem kell, jól elvan abban a váladék. Van illatosított fajta is. Zuhanyozás után mindig dezodorozz, azt aztán igazán könnyű megoldani, és egy probléma ugrott. Próbálj emberekkel beszélgetni. Magányos vagy.
2021. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez önbizalomhiány és szorongás, nem kényszerbetegség.

kényszerbetegségem is van de ezt nem fejtettem ki jobban mert nem ide kapcsolódik a kérdéshez.

pszichológushoz azért írtam addig is mert kérdés mikorra kapok időpontot..az nem úgy van hogy hopp már holnap mehetek is.nincs pénzem jelenleg magánra.-

ezkhez a tüneteim:

-mindent tapogatok többször

-esti rituálék jelentek meg mint villany lekapcsolása előtt szekrények mögötti rést ellenőrzöm, falakat tapogatom

-ha épp ágyban vagyok akkor látok valami porszemet, kényszert érzek odébbsöpörni hogy ne lássam és ezt addig amíg tiszta nem lesz ott vagy nem zavar

-mostanában kényszer gondolataim is vannak mint pl. zavar ha pl.fekete pólót veszek fel akkor az csak fekete nadrággal párosítható vagy zavar a színes haj úgyértve, hogy több szín van benne nem csak 1 alap.

-és ha nem csinálok meg valamit még akkor általában jön az a gondolat hogy 1"h a nem teszem meg xy meghal, lezuhan egy meteor, szellemeket fogok látni stb..

-nem tudok egy videót se megnézni úgy hogy ne állítsam le minden mpben szinte vagy ha épp mondanak valamit akkor úgy kell lestoppolnom hogy vége legyen a mondatnak.

-okvetlenül kijelölgetek szövegeket interneten és össze vissza húzogatom őket.

és még egy csomó más.Végig használtad a gyógyszert előírás szerint

igen. ez nem kérdés.

Betétet használj, az nem "kell" kérdése, szerintem minden nő használ

ez nem igaz. sok ismerősöm ha nincs mensije nem hord semmitt és mégis tud úgy lenni. nem mindenkinek van ilyen erős folyása sőt vanakinek nincs is.

Bocs hogy ezt így rádtoltam de hirtelen olyan lekezelőnek vettem a kommentedet.

2021. júl. 3. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:

De nincs azzal semmi probléma, ha betétet használsz, azért van.

Na ez viszont már masszív kényszerbetegség, és mint olyan, kifejezetten pszichiáteri kezelést igényel. Szorongásgátló gyógyszer(eke)t mindenképpen, nem öngyógyítható. A helyi pszichiátriai szakrendelésre biztosan el tudsz jutni 1 héten belül, a pszichoterápia már csak hab a tortán, ha ott megoldható ingyen. Ha nincs ingyenes, akkor többletmunkával növeld meg kb havi 50 ezer forinttal a bevételedet, hogy ki tudd fizetni a magánpszichológust, mert a megfelelő életminőséghez erősen szükség van rá.

2021. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!