Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe mentális betegséggel...

Enyhe mentális betegséggel dolgozhatok pedagógusként?

Figyelt kérdés

Az enyhét úgy kell érteni, hogy nem vagyok skizofrén vagy depressziós, csak kissé szociális fóbiás (papírom is van róla) illetve erősen szorongó vagyok. Mostanában megtanultam jól kezelni a társas helyzeteket, viszont mivel van egy diagnózisom, így azon gondolkozok, hogyha végzek az egyetemmel, dolgozhatok-e majd így? Egyáltalán, mennyire látnak bele a munkáltatók az orvosi adataimba?


Illetve még az is előfordul velem, hogy valami teljesen átlagos dolgon elkezdek nevetni - másra asszociálok - amit nem igazán tudok kontrollálni, ami egy külsős személynek furcsa lehet.



2021. júl. 4. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató nem lát bele ezekbe az adatokba, simán titokban tudod tartani. De szerintem nem bírnád fóbiával, legalábbis ha magamból indulok ki. Nekem is szociális fóbiám van, a gondolat is rémálom, hogy meg kell szólalni egy embertömeg, jelen esetben egy osztály előtt. Ráadásul a gyerekek/tinik a legrosszabbak, ők mindig mindenkin találnak valamit ami miatt kikezdhetik és bánthatják. Szerintem egy szociális fóbiás már az első nap a vécében bőgne remegve.
2021. júl. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Igen, viszont nekem nem olyan súlyos, lazán tudok előadást tartani pl. gimiseknek, az én problémám leginkább akkor jött elő, amikor "ismeretlen" helyre kellett mennem (hivatal, orvos, stb.) és belém jött egy szorongás, hogy biztos hülyének fognak tartani.
2021. júl. 4. 00:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, én orvosnak készülök pedig diagnosztizált személyiségzavarom van. Kit érdekel? Ha kezelve van, magason funkcionálsz, akkor ehhez senkinek semmi köze.
2021. júl. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Ne izgulj kérdező, a pedagógusok többsége mentális beteg!
2021. júl. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ezt az üzemorvos dönti el. Ha el tudod látni a munkád, akkor igen.
2021. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Persze, lehetsz.

Nekem látta az üzemorvos a múltkori belépésemnél az összes pszichiátriai papíromat, mégis felvettek. (Személyiségzavar, bipoláris, alkohol, kórházi kezelések, stb.)

A kutya nem akar pedagógus lenni, muszáj minden jöttment defektest alkalmazniuk, aki jelentkezik az állásra.

2021. júl. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a pszichoterapeutám tud a személyiségzavaromról, azonban kötelezi a titoktartás.
2021. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
esetleg ha az osztály előtt ebből probléma lesz, akkor menj inkább a szakodon magántanárnak
2021. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!