Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegség lenne ?

Ez mentális betegség lenne ?

Figyelt kérdés
Sokszor az utcán vagy buszon azt hiszem,hogy rólam beszélnek és kiröhögnek. Ez főleg akkor van ha ismerősök vannak. Beképzelem vagy nem tudom. Nagyon sok ilyen van az életembe. Pl rámnéznek és ha mosolyognak vagy összebeszélnek akkor egyből azt gondolom hogy rosszindulatból kiröhögnek. Vagy ha pl az utcán elmegyek egy ismerős társaság mellett és pont akkor röhögnek akkor egyből magamra veszem és zavarba leszek,szorongok.Volt olyan is,hogy ismerősök a buszon folyamatosan beszéltek és azt hittem hogy rosszat rólam.
2021. júl. 2. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Igen, szorongás. De amúgy nem kell azt hinni hogy rólad van szó!
2021. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Én ezt önbizalomhiánynak írnám le. Nekem is ez volt, de mióta elfogadtam önmagam, azota egyáltalán nem erdekel az se ha rólam beszélnek. Legalább van egy értelmes témájuk.


Nem lehet, hogy félsz mások véleményétől?

2021. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
48%
Ez nem önbizalomhiány, hanem sima téveszme. Teljesen természetes, hogy önmagadnak te vagy a legfontosabb, magad körül jár a legtöbb gondolatod. Csak azt kell belátni, hogy MINDENKI ugyanígy műkszik. Esze ágában sincs veled foglalkozni ő maga a legfontosabb önmaga számára.
2021. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Kamaszkorban semmi rendellenes nincs ebben. Az ember úgy nő fel, hogy magának ő maga a legfontosabb. Sőt, jó esetben a szüleinek is. Természetesnek veszi, hogy körülötte forog a világ. Evolúciós berögződés ez, idő kell, míg kinövi az ember.
2021. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!