Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mennyi ideig hat a sima...

Kinek mennyi ideig hat a sima Xanax?

Figyelt kérdés
Antidepresszáns emelése mellé kaptam (pánikzavar, generalizált szorongás a problémám), ahogy a "nagykönyvben" meg van írva 3*0.5mg-ot, de abból semmit nem éreztem, így lett 3*0.75mg. Ennek nagyjából annyi nyugtató hatása volt, mint két korsó sörnek, így 3 hét alatt lett belőle 3*1mg. Ebből már nagyjából valamit lehet érezni a bevételt követő 1 óra múlva, viszont ezután a hatása 2 maximum 3 óráig tart és utána ott tartok, mintha be sem vettem volna, így viszont hiába a napi háromszori adagolás elég nagy "üres lyukak" maradnak. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? A Xanax hatóanyaga egyébként súlyfüggő? Én egy 115 kilós férfi vagyok, józan paraszti ésszel gondolkozva kétlem, hogy ugyan akkora adagokra lenne szükségem, mint egy 50 kilós nőnek, talán ezért is lehet, hogy nem igazán hatott a kisebb adag vagy rosszul gondolom? A gyógyszer leírásában ezzel kapcsolatban nem írtak semmit, csak az általános adagolást ami napi 1.5mg-tól 4.5mg-ig terjed.

2021. júl. 5. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Én xanaxot, alprazolam oriont és Rivotrilt is szedtem, azonban a xanax nekem sem hatott kb semmit, ezért inkább Alprazolam oriont kezdtem el szedni (0.5). Majd később Rivotrilt is(2mg). Szerintem te is inkább ilyet szedj, mivel egy két órával hosszabb a hatásideje. Ha ez se lesz jó, akkor szerintem beszéld meg az orvosoddal, hogy javasolja e a rivotrilt a hosszabb felezési ideje miatt.
2021. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pont a Rivotrilt akartam én is javasolni, dupla annyi a felezési ideje és nem annyira szedatív (bár létezik Xanax-ból is elnyújtott hatású). Én is próbáltam a Xanaxot és a Frontint, de a "Rivó" jött be a legjobban. És igen, erről beszélj az orvosoddal.

Ha javasolhatom a terápiás mennyiségtől ne térj el, vidd bele magad a szorongást keltő helyzetekbe és próbált ki az autogén trainiget... és légy türelmes ;)!

Jobbulást kívánok!

2021. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!