Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem képes senki leírni,...

Miért nem képes senki leírni, hogy hogy segített neki a pszichológusa?

Figyelt kérdés

Csomó helyen keresgéltem, hogy találjak 1-2 példát, de semmi.

Itt is találtam ilyesmi kérdést, de arra sem válaszolt senki.

Olvastam könyveket is, de az író (pszichológus(ok)) mindig csak annyit írnak, hogy együtt megoldottuk a problémát.

Oké azt értem, hogy neki ez üzlet és azt akarja, hogy menj el hozzá, meg nyilván van akinek komplikáltabb gondja van, de akkor is. Egy példát sem írnak. Sőt sokszor annyit ír, hogy egy ismert terápiás modszert alkalmazott, de, hogy mit, az nem írja le! (Még a nevét sem!)


Ha esetleg van itt olyan akin segítettek, az kérem írja már le, hogy mi volt a gondja, és hogy lett jobban. Miket kellett tennie, miről beszélgettek, mitől kezdett jobban lenni?


Köszönöm!


2021. júl. 6. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom te milyen konyveket olvastal eddig de sok jo self help konyv van.


Meg meg is mi a bajod? Anelkul eleg nehez barmit is javasolni.

2021. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Én azóta nem hiszek a pszichológusoknak, mióta a saját szemmel láttam, hogy a haverom pszichológusa láncszerűen dohányzik.
2021. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Mert a pszichológus nem "receptet" ad, hanem rengeteget beszélget az illetővel, meg az is vele, és ebböl alakul ki egy megoldás.

Leírni sem lehet, mert folyamatosan változnak a témák, a megközelítési módok, és ha az illető hajlandó együttmüködni, akkor lehet eredménye, ha a csodát várja, akkor nem.


Emellett nem véletlen vannak pszichológusok, nem véletlen kell nekik sok évig tanulni, ha egy nem hozzáértő valaki rossz módon akarja a másikat segíteni, a legtöbb esetben csak árt neki.


Ez olyan, hoyg egy sebészt sem kérdezhet meg senki, hogy mütötte ki a vakbeledet, de főleg te magad nem tudod megcsinálni sem magadnak, sem másnak.

2021. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. Milyen könyveket tudnál ajánlani?

2. Azért mert dohányzik méglehet jó orvos. Sebészek, sőt versenyeket nyert sportolók is dohányoznak.


...

Őszinte leszek veletek. Tényleg van gondom, de nem így akarom meggyógyítani magam. Sőt, sehogy nem akarom magam meggyógyítani.

El fogok majd menni egy szakemberhez, csak kíváncsi vagyok, hogy kinek hogy segített. Szeretnék pár történetet olvasni, hogy legyen elképzelésem, hogy milyen is egy alkalom. Direkt nem írtam le, hogy miért mennék szakemberhez. Nem is azt akarom, hogy az én gondomra írjatok megoldát, vagy, hogy hasonló gonddal küzdők írjanak történetet.

Csak kíváncsi vagyok miket/ milyen módszereket alkalmaznak.

Néhány példát szeretnék olvasni.

2021. júl. 6. 19:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
EGY alkalom nem ér semmit, egy terápia minimum fél év, de általában egy év vagy még hosszabb
2021. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
4. De sajnos nagyon is összefügg a 2 dolog, kedves kérdező, s hiába pontoz le a sok sunyi, a dohányzás azt mutatja, hogy az ő lelkivilágában sincsenek rendben a dolgok. Na, lehet érvek nélkül lepontozni tovább, a ti szegénységi bizonyítványok, hogy ennyire futja tőletek.
2021. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom a sport, meg a sebészet hogy jön ide, miközben a pszichológiáról volt szó. Na mindegy.
2021. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Ok is emberek..es ezert jarnak szuperviziora mas szakemberhez. Ezert lettel lepontozva. Vagy egy tevkepzeted es egybol itelkezel. Lenezed oket, mintha egy deka fogalmad lenne a szakmarol. Teljesen haszontalan valasz volt minden szempontbol.
2021. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha érdekelnek a (mélylélektani) terápiás módszerek, nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Lelki bajok, megoldások

- Mire jó a hipnózis?

című sorozatokat.

2021. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Korabban tobbszor leirtam mar, hogy nekem hogyan segitett. Javaslom, hogy az elmult 1-1,5 ev pszichologias kerdeseket nezd vissza. Szerintem jo kis beszelgetesek, velemenyek voltak.

Nehany tapasztalat itt is:

- Ket eve egy krizis miatt kezdtem el pszichologushoz jarni. Neki elmondtam sok olyan dolgot, amit a baratok elott nem vallaltam fel. O nem itelt el, es olyan kerdeseket tett fel, ami utan kezdtem azt latni, hogy mennyire kihasznaltak.

- 4 alkalommal voltam nala a krizis feldolgozasa miatt. Egy hettel kesobb felhivtam, hogy szeretnek vele meg egyszer talalkozni. Nyitott volt ra. A megbocsatasrol akartam vele beszelgetni, vegul egy aznap kapott emailt elemeztunk ki. Ezzel segitett megerteni a manipulaciot, meg hogy miert erzek buntudatot.

- Soha nem mondta, hogy mit tegyek vagy ne tegyek a zuros kapcsolatommal, ami a krizist okozta. Megkerdezte, hogy mit csinalok, miert csinalom, segitett megerteni, hogy ez a dontesem nekem mit jelent, es erzelmileg hogyan allok itt.

- Megtanitotta nekem, hogy az erzelmekkel nem vitatkozunk. Az nem elfogadhato, ha valaki hisztisnek titulal, mert valami rosszul erint engem. Millioszor kerdezte, hogy mas hisztisnek tart-e, vagy mas szerint halatlan vagyok-e (ezzel vadoltak a kapcsolatomban). Ezek a kerdesek radobbentettek arra, hogy mennyire manipulaltak.

- A pszichologus javaslatara beszeltem korabbi munkatarsaimmal, mert az a vad ert, hogy nem szerettek velem dolgozni. Kiderult, hogy ez is hazugsag volt. Ez hatalmas arculutes volt, hiszen olyan mondta, akiben biztam. A pszichologus ott volt, segitett ezt feldolgozni.

- Kesobb onismeret miatt folytattam a terapiat nala. Az intim es nekem kinos/tabu temakat is szemrebbenes nelkul hozza fel. Olyanokrol beszelgetunk, amirol masokkal nem. Noiesseg, parkapcsolati temak is elojonnek.

- Az elejen mondta, hogy a vele kapcsolatos erzeseimrol is beszeljek. Volt, hogy vele almodtam. Ezt az almot megbeszeltuk, ami aztan olyan gondolatsort inditott el nalam, ami utan kovetkezo alkalommal oszinten elmondtam neki, hogy felek a kotodestol, es hozza sem szeretnek kotodni. Azt is nyiltan megmondtam neki, hogy utalom, amikor azt mondja, hogy aggodik ertem. Fel sem vette ezeket :)

- Amikor egy konflkiktusomrol beszelek neki, nem all sem az en, sem a masik fel oldalara. Segit megerteni az erzeseimet az adott szituacioban. Nagyon jol ravilagitott arra, hogy mennyire nem allok ki magamert. Ezeket nem o mondja ki, hanem a beszelgetesek, kerdesek nyoman elinditott gondolatokkal jutok el idaig. Ezeket a kovetkezteteimet, felismereseimet megbeszelem vele.

- Mi kepi megjelenitessel dolgozunk. Relaxacio utan iranyit a kepekben. Majd kielemezzuk, hogy mit lattam es hogyan kapcsolodik hozzam. Nagyon jo a szimbolumfejtesben, es segit nekem is megerteni ezeket. Ez azonban nem setagalopp. Tobb alkalommal ereztem a kepi megjelenites alatt, hogy megallok, mert nem tudom tovabbcsinalni. Vagy volt, hogy olyan dologgal szembesitett, amivel nem tudtam mit kezdeni, sokkolt. Az a beszelgetes rosszul is sult el. Kovetkezo alkalommal azzal kezdte, hogy beszeljuk meg, mi tortent. Ekkor tapasztaltam meg a normalis konfliktuskezelest. Nem ram tolta a felelosseget, hanem kereste magaban is. Es ezutan tudtam, hogy biztonsagban vagyok, mert erzekeli a hataraimat.

- Voltak es vannak titkaim. Egy jol iranyzott kerdesevel szembeneztem az egyik felelmemmel es szegyenemmel, es kizarolag neki el tudtam mondani, hogyan eltem at. Azota sem mondtam el senkinek.

- Emlekszem, hogy meg a legelejen megkerdezte tolem, hogy miben vagyok kulonleges. Nem akartam ra valaszolni, de nem hagyta, ujra es ujra feltette a kerdest. Borzaszto nehez volt valami jot mondani magamrol. Hasonlo kerdes eseten nemreg mar tudtam mit mondani.

- Az alkalmakon beszelgetunk, renduletlenul kerdez, nehez kerdeseket is feltesz. Ezek sok gondolatot inditanak el bennem, amik mas megvilagotasba helyeznek dolgokat. Van, hogy osszezavarodok, de ezt megbeszeljuk.

Valahogy igy segit. Eszrevetlenul beled szivarog. Olyan valtozasok vannak most az eletemben, amihez kertem meg a segitseget. Biztonsagot ad, hogy mellettem van, amig megszokom az uj eletem :)

En mindenkinek csak javasolni tudom a pszichologust. Sokszor nagyon kemeny, de nagyon megeri. Nyugodtabb, kiegyensulyozottabb lettem. Fontos: egy akut krizishez par alkalom eleg lehet, de onismeret miatt mar ket eve vagyok nala, es meg mindig ugy erzem, hogy van mirol beszelni.

2021. júl. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!