Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha senki sem vesz...

Mit tegyek ha senki sem vesz komolyan amikor próbálok beszélni egy nagyon komoly lelki problémáról?

Figyelt kérdés
Hónapok óta borzalmasan érzem magam elsősorban önbizalom hiány miatt.. betegesen feltekenykedem,hetekig tudok sirni ha a ferjem meglat egy szep lanyt,vagy ha a baratjaval feljon az ex tema.. beteg vagyok.. nem birom egyedul viselni ezt a terhet onpedig nem veszi eszre a kapalozasom. Azt hiszi hisztizem mint egy kislany es gyengenek nevez. Ami persze csak jobban ratesz egy lapattal. Ha tehetnem es eleg bator lennek hozza,mar reg elkuldtem volna magam errol a vilagrol..de tul gyenge vagyok meg ahhoz is hogy a legegyszerubb utat valasszam. Fogalmam sincs hogy mit tegyek

2018. jan. 10. 03:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj el a phszichológushoz mondjuk?

Ha megoldásként tekintesz az "egyszerűbb útra" akkor tényleg ideje, mert itt más is van a háttérben és ez súlyos, és ezzel kezdeni kell valamit.


Am magyarországon rengetegen nem veszik komolyan a nem fizikai problémákat, ezzel ötletem sincs mit lehet kezdeni. Ettől függetlenül te vedd komolyan és menj el egy szakemberhez.


Van még egy olyan lehetőség hogy ezt nem szándékosan nem veszi észre, üljetek le és beszéljétek meg, ne jeleket adj, meg utalgass.

2018. jan. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugy erzem a pszichologusnak csak egy paciens lennek,egy beteg ember.. es a tobbseg csak huzza az idot aztan miutan elmondtam hosszasan a problemam kijelenti hogy lejart az ido es mehetek a francba kiveve ha fizetek meg. Nem erem hogy egy orvos lelki segitseget nyujtana.. talan a gyogyszer amit felir,az ki tidna huzni a szarbol egy par orara
2018. jan. 10. 05:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak téves elképzelések.


Most amúgy mondhatnám hogy ne csüggedj, de jelenleg egyik bajod lehet egy depresszió, ami pont erről szól. Most lehetne távdiagnosztizálni, de én még magamon sem tudom eldönteni, hogy valami szociális fóbia vagy ilyesmim van, vagy csak nem szeretek kilépni a komfortzónámból.


Am a(z általam ismert) ilyen jellegű gyógyszerek hatásmechanizmusa is olyan, hogy jó ideig kell szedni, amire el kezd hatni, tehát nem ilyen fejfájáscsillapító jellegű dolog hogy beveszed, elkezd hatni, aztán izé, és csak bírd ki a következő dózisig.


Az orvos.. Igen, problémás dolog ez, itt jó ha az ember meg tud benne bízni, de engem szerintem eddig 3× látott az házi orvos, mégis első dolga hogy megkérdezi hogy megy az életem, meg mi újság azokkal amit a múltkor mondtam, pedig eléggé sok a beteg. Szerintem ott sincs másképp.


Ebből a pár mondatodból mindenesetre azt mondanám, hogy nem lesz könnyű önerőből visszatérni, ha egyáltalán visszatudsz, mindenképp kéne egy szakember. Az öngyilkossági gondolatok nem gyerekjáték.

2018. jan. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy igy foglalkozol egy idegen lelki problemaival! Ez magyon kedves
2018. jan. 10. 10:34
 5/6 Szandy :) válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval.

Ez egyáltalán nem "hiszti". Az orvos kérdése problémás, mármint a belé vetett bizalom kialakulásának lehetősége és annak elfogadása.


De gondold át így: a pszichológus nem fizet olyan hű, de nagyon jól. Amelyik pszichológust nem érdekel más, csak a pénz, az egy idő után eltűnik, hisz senki se fordul hozzá. Az emberek nem azért lesznek pszichológusok, hogy meggazdagodjanak, hanem mert ez a hivatásuk :)


Te magad is belátod, hogy segítségre van szükséged, és ez egyáltalán nem gyengeségre utal! Ha már eddig eljutottál, ne állj meg! Ülj le a pároddal, beszéld meg vele, mondd el, mire van szükséged.


Ha már az öngyilkosságot fontolgatod, akkor elég nagy lehet a probléma, amiből egyedül nem biztos, hogy ki fogsz tudni kerülni, sőt, még lehet a párod segítségével sem.


Remélem, helyre jön az életed!

2018. jan. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. jan. 25. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!