Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem veszi komolyan...

Miért nem veszi komolyan senki a gondjaimat?

Figyelt kérdés

Kikönyörögtem anyánál 1 éve, hogy had járjak pazichológushoz. Mindenki ellenzi a családból. Éppen cscak meg nem tiltják. Próbálok mindenkinek panaszkodni, hogy mostanában erős félelmeim vannak a tanulás, érettségi miatt, de a pszichológuson kívűl senki nem veszi ezt komolyan. Szerinte szociális fóbiám van. De annyira bánt, hogy hiába panaszolom el a problémáim anyának, nagyszülőknek, tanároknak, osztálytársaknak.. Mindenkincsak kinevet. Nagyon rossz, mikor ma is egy tanár leszid, hogy rosszul állok a tantárgyából. Órán nem mondtam neki semmit, gondoltam majd szünetben megbeszélem vele. Óra után odamentem hozzá, megkérdeztem, hogy beszélhetek-e vele. Bizalmasan elmondom neki, hogy én tudom, hogy rosszak a jegyeim tavalyihoz viszonyítva, mondtam neki, hogy gondjaim vannak magam elfogadásával, meg erős félelmeim vannak a tanulás, teljesítés miatt. Mondtam, hogy tanulok, de minden nap gyomorgörccsel jövök iskolába, és emiatt rontom el a dolgozatokat. A végén mondtam, hogy janés szociofófiám is van, mire ő szemberöhög, és mondta, hogy tanulni kell, nem betojni.. Hát mit ne mondjak, kicsittöbb megértest vártam volna, mikor őszintén eléállok..

Na mindegy, de az még ettől is rosszabb, mikor anya hallja, hogy beszélek, meg orsítok magamban, aztán bejön, kérdi, hogy miért csinálom, mondom, hogy nem tudom, csak úgy. Erre mondja, hogy akkor diliházba kéne menned. Mondom neki, hogy akkor miért nem viszel el? Erre kimegy.. Mindig csak annyit mond anyám, hogy diliházban a helyem. De azért el nem vinne valami szakemberhez. Pszichológushoz is magamtól mentem el legelőször, csak mivel nem vagyok 18., mondta, hogy a terápia előtt muszáj legalább egyik szülőmmel találkoznia. De haragszik rám anya, amiért oda járok. Szerinte tök felesleges, és csak elhitet velem a pszichológus hamis dolgokat. Nektek milyen volna, ha a helyemben lennétek?

17/F



2015. dec. 3. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én iskolában ezeket nem mondanám el. Nem mindenki érti meg, és vehetik úgy is, hogy csak erre hivatkozol. A legtöbben keveset tudnak a szociális fóbiáról, a tanárod szerintem azt hitte, hogy ezzel próbálod menteni magad. Ha meg komolyan is venné, valami hivatalos papír nélkül szerintem nem lesz elnézőbb veled.

Bár nehéz, de ne panaszkodj nekik.

Nekem egész gyerekkoromat végigkísérte a depresszió. Senkinek sem mondtam el egyetlen családtag kivételével. Ha már el akarod mondani valakinek, az legyen egy bizalmasod, ne mindenki, jól meg kell választani, kinek árulod el a leggyengébb pontod. Én akkor így gondoltam, megtartottam magamnak, mert nem lett volna jobb ha elmondom.

2015. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire megnehezíti az életed a betegséged, akkor nyugtatóra lenne szükséged. Ennyi idősen én is szedtem gyenge nyugtatót Rudotel volt a neve.
2015. dec. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az alapján, amit írsz, a családod nagyban hozzájárulhatott a félelmeidhez az iskolában. mindenkinek kell valaki, akivel őszinte lehet, és ha ez egyedül a pszichológus, akkor ragaszkodj hozzá.


én voltam ilyen helyzetben, 17 éves korom környékén volt a legzavarosabb a helyzet. ha végeztél a sulival, nincs remény koliba költözni és elmenni valahová egyetemre/dolgozni?


engem talán egyedül az vigasztalt volna, ha tudom, vége lesz, újrakezdehem, másokkal.

2015. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nyugtató? Ez most komoly? Remélem csak viccnek írtad, mert marha nagy baromság.
2015. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!