Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kérjek segítséget ha...

Hogy kérjek segítséget ha öngyilkos gondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Senkinek nem merek róla beszélni, még a szüleimnek se.

De minden nap egyre többet agyalok ezen.

Nemtudom miért, az életem nem rossz, vannak barátaim, sokat lógunk együtt, van egy szerető családom.

De még is úgy érzem hogy valami nincs rendben.

Nem vagyok magammal meg elégedve, utálom ahogy kinézek és mindent utálok magamban. És segítségét szeretnék de nem tudom hogyan kaphatnám meg.


2021. júl. 8. 15:45
 1/3 anonim válasza:
100%

Hány éves vagy?

A kerületi/területi pszichiáterhez,pszichologushoz el tudsz menni?

2021. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először azt a problémát kéne kezelni, ami az öngyilkosság gondolatát váltja ki belőled. Ha a kinézeted miatt van ez az érzés, az ellen tehetsz, tenni kell.

Ha belső tulajdonságok miatt nem kedveled magad, akkor változtatni kell a viselkedéseden, modorodon stb.

Ha meg már végképp nem boldogulsz, akkor csakis a pszhichológus a válasz. Mondd a szüleidnek, hogy pszhicológushoz akarsz menni, de inkább nem mondod meg nekik, hogy mi miatt. Biztos, hogy meg fogják érteni.

Segítséget kérni szeretteinktől soha sem ciki!

2021. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van: Vagy valahogy beadagolod a szüleidnek, hogy pszichológusra van szükséged.


Vagy elmész a háziorvosodhoz aki beutal pszichiáterhez. Viszont ha a családod nem küzd anyagi problémákkal akkor sokkal inkább ajánlott egy pszichológus aki kognitiv/séma terápiával foglalkozik. Terápiával jól kezelhető ez a nem vagyok elégedett magammal megállapitás.

2021. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!