Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MRI indokolt esetben is fizetős?

MRI indokolt esetben is fizetős?

Figyelt kérdés

Van egy diagnosztizált mentális betegségem, viszont kíváncsi vagyok, hogy mit mutatna az MRI, van-e olyan elváltozás, amitől fejlődne az önismeretem.


Pszichiáter / pszichológus javaslatára megcsinálják?

Egészségpénztáram is van, ha ez számítana.


Egyébként úgy képzeltem el ezt a vizsgálatot, hogy egy orvos ír egy ambuláns lapot, hogy mit lát pontosan (pár mondatosat.)


Aki tud erről valamit, válaszoljon, legyen szíves.


2021. júl. 8. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Az MRI fizikai elváltozások kimutatására alkalmas, nem mentális problémák megjelenítésére. A világon semmi indoka nincs nálad.
2021. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1# is írja, az MRI nálad nem indokolt.

Pszichológus javaslatára az égvilágon semmilyen képalkotó vizsgálatot nem csinálnak, mivel nem orvos.

Ha magánba jársz pszichiáterhez, akkor fizetős az MRI is.

Tb-s pszichiáter nagyon indokolt esetben adhat beutalót - bár inkább neurológus szakorvosok szokták -, de ez a te esetedben nem érvényes.

2021. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy időben sokszor fájt a fejem, és elmentem vele a háziorvoshoz, aki nem tudta megmondani mi legyen, és végül lett MRI is, nem kellet fizetni semmit. Sima fejfájás volt a panaszom, ha nagyon szeretnél, próbáld meg így.
2021. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg hobbiból/kíváncsiságból ne terheld az amúgy is romokban álló eü rendszert összehazudott indokokkal, ha nincs szükséged a vizsgálatra.
2021. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha indokolt, akkor adnak beutalót és nem kell fizetned. Viszont nálad egyáltalán nem indokolt.
2021. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1# Lehet elváltozás az agyban.
2021. júl. 8. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha annyira akarod, fizesd ki az arat es csinaltasd meg maganban, beutalo es semmi sem kell.

Nem nagyon ertem egyebkent, hogy ettol hogyan fejlodne az onismereted.

2021. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem orvos, nem rendeleht MR-t. A a NEAK finanszírozott pszichiátriai szakrendelés szakorvosa indokoltnak látja, és ad egy beutalót, akkor ingyen van. Minden egyéb esetben fizetős.
2021. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!