Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » (Ingyen) Evészavar klinikára...

(Ingyen) Evészavar klinikára menjek vagy (fizetős) pszichológushoz? Semmelweis evészavar klinika?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Az a helyzet, hogy 3 éve vannak evési problémáim. Az első másfél év volt a keményebb, durva kalóriaszámlálás, éheztetés, gyors fogyás, a menzeszemet majdnem elveszítettem, anyagcsere és vérkeringési gondok. A súlyom a normál alá ment, de nem sokkal. Emberek kezdték felhívni rá a figyelmet, hogy ez így nincs rendben, ezért igyekeztem egészségesebben élni és magamtól meggyógyulni. Kvázi ment, de a súlyomat éppen a normális kategória alján merem csak tartani azóta is. A régi, durva szokásaimat már nem csinálom, jobban odafigyelek magamra, de nem merek jobban meghízni. A gondolatok nem múltak el a súlygyarapodással persze. Továbbra is minden nap nagyon sokat foglalkoztatnak az ételek és a kinézetem, na meg a súlyom. Több visszaesésem is volt, de mindig hamar abbahagytam, viszont ez a semmilyen állapot (a súlyom tartom, de továbbra is rosszul érzem magam) nagyon szétszedi az agyam.


Arra gondoltam, hogy segítséget szerzek. A Semmelweisen van elvileg ingyenes kezelés, kb. 10-15 alkalom (?), de nagy a várólista. Arra gondoltam elmegyek oda, mert diák vagyok és nincs nagyon pénzem másra. De mivel az állapotom már nem olyan, mint régen (szinte mondhatom, hogy evészavarom sincs már, csak a gondolatok maradtak meg, de azok szinte állandóak az ébrenléttel), ezért arra gondoltam, hogy a semmelweisen lehet nem fogadnának be. Nem vagyok elég beteg.


Vannak más problémáim is, de azok sem kifejezetten súlyosak. Viszont időről időre sok gondot okoznak, lehet ez sem annyira a semmelweis profiljába illik.

Ilyenkor inkább a pszichológus kéne akkor? Viszont arra nem biztos, hogy össze tudnék szedni elég pénzt. 10 000 forint egy ülés (jobb helyeken 8k). azt nem tudom megfizetni. Talán, ha eleget dolgozom a nyáron, akkor 10 alkalmat ki tudok fizetni, de aztán annyi. A TB-s orvosok azt hallottam nem olyan jók, mert le vannak terhelve és a magánpraxis érné meg, de az nagyon lutri. Ha nem fogok ki egy nekem megfelelő orvost, és erre nem jövök rá azonnal, ülések telnek el feleslegesen, akkor kidobtam 100k-t az ablakon, aminek lenne jó helye máshol.


Nem tudom mit csináljak.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Esetleg járt valaki a Semmelweis klinikájára? Ha igen, milyen volt?

22/L



2018. máj. 26. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a klinikát választanám. Ott jó szakemberek vannak, és valódi segítséget kaphatsz.
2018. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi a helyyzet veled?Sikerúlt dokit szerezni?
2019. jan. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!