Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségnek ezek lehetnek...

Pánikbetegségnek ezek lehetnek a tünetei? Mindig azt olvasom,hogy a roham max 1 órát tart,de nekem volt hogy a rosszullét jóval tovább. Illetve egész nap ilyen enyhébb rosszullétek.

Figyelt kérdés

Rengeteg vizsgálaton vagyok túl,szinte nincs olyan részem amit ne néztek volna,így felmerült a pánikroham.

Egész fiatal korom óta szorongok amire gyógyszert is szedek (talán pont a gyógyszer miatt) mégis azt hittem ez nem lehet mentális dolog mert,hogy az kezelve van.Eleinte az orvosok is szervi bajra gyanakodtak.


A tünetek:

Mellkas/gyomor környékéről kiinduló kellemetlen néha fojtó,jeges,szorító érzés.Nem tudok nyelni úgy érzem.

Hányinger, nehezebben kapok levegőt,fura szívdobbanások.

Magas pulzus,ami aztán 1-2 óra múlva visszaáll normálisra,nem állandó.

Magas vérnyomás de ez is csak időszakos.

Időnként végtagzsibbadás,erős izzadás(nem a 35 fok miatt).

Szédülés,tompultság,kézremegés,hirtelen nyomás a fejben,ájulás érzés.

Néha éjjel is arra ébredek hogy remegek és magas is lesz a vérnyomásom,pulzusom.

Van hogy elég csak egy tünetet éreznem és úgy megijedek,hogy rosszul leszek.


Ezek nem állandóak csak időnként jönnek és ilyenkor van hogy erősek,1-2 óráig is eltartanak,van hogy pár perc alatt lezajlik.Esetleg hullámokban jönnek,pl félóránként.

Eleinte sokáig azt hitték,valami szívritmuszavar,vagy poszt-covid-

De a kardiológián semmit nem találtak pedig minden vizsgálat megvolt.


Aki ebben a cipőben jár hasonlókat érez?


2021. júl. 9. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Kiváncsiságból. Volt valamilyen traumád gyerekkorodban ami kiválthatta a szorongást?
2021. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez volt kb 3 éve. A zsibbadáson kívül az összes tünet meg volt.

Nekem stressz hatására jött ki először (abban az időben sok volt) és a tünetek miatt nagyon megijedtem kb állandóan halálfélelmem volt. Amikor épp jól elvoltam, elmentünk barátokkal valahova, vagy bármi akkor is volt hogy a semmiből előtört az a borzasztó rossz érzés, de igyekeztem nem mutatni olyankor.

Szintúgy átestem az összes lehetséges szív vizsgálaton, valamelyiken többször is. Miután minden vizsgálaton elmondták hogy semmi bajom szervileg elkezdtem visszatérni az életbe :D Adott egy megnyugvást hogy nem vagyok halálos beteg :D és azután egyre ritkábban jelentkezett, az orvos javaslatára magnéziumot szedtem rendszeresen 1 évig. Nekem ez az egész kb. 2-3 hónapig tartott intenzíven.

Én azt tudom mondani hogy ami a legtöbbet segített az az volt hogy én fejben rendbe tettem a dolgokat. Persze utána még volt hogy néhány időközönként hogy rám tört az a szorongás de mindig ahogy éreztem hogy kezdek pánikolni elkezdtem mondani magamnak hogy 'na ne kezdjen már megint ezt a hülyeséget, semmi bajod, vizsgálatok is voltak, csak megint hülye vagy' és elkezdtem mással foglalkozni, nem gondolni rá.. és idővel szépen elkopott ez a dolog, egyre kevesebbszer jelentkezett és ma már jól vagyok:) Azt a stresszes helyzetet is megtanultam lesz*rni akkor (azóta meg is oldódott)

Persze most is van hogy eszembe jut amikor pl hallom hogy valaki agyvérzést kapott vagy valami hogy fuu ennyi az élet meg nehogy velünk is ez legyen de ezt is gyorsan elhessegetem mert nekem nem hiányzik az a halálfélelem újra ami akkor volt..

Persze biztos van akinek nem ennyi az egész de leírtam hátha segít.

Egyébként nekem még azt is mondták akkor hogy kezdjek el sportolni, akár csak otthon egy fél órát mondjuk pár naponta, segít levezetni a stresszt.(egyébként azóta ezt is abbahagytam:D)

2021. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. nem volt semmi,szerető család,sok barát,jó gyerekkor. Talán örököltem mert nagymamám is szedett erre gyógyszereket csak nem tudtunk róla. Halála után találta meg anyukám a gyógyszereket.

Ha jól emlékszem érettséginél éreztem először,de ez viselt volna meg ennyire?Nem tudom.


2. köszönöm a részletes leírást,én is próbálom magam nyugtatni,meg nyugodtan lélegezni ilyenkor.Nagyon nem könnyű,de szerintem nálam is rájátszik erre az,hogy sokáig abban a hitben éltem szervi bajom van.

2021. júl. 9. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebben az esetben belső problèma lehet.


Az emesztesed teljesen rendben van? Pajzsmirigy? Hisztamin intollerancia vagy barmi etelallergia?


Amivel meg segithetsz magadon, hogy megtanulod mi az a panikroham, milyen katasztrofalis gondolatok indulálják a fejedben es ezeket hogy tudod megvaltoztatni (sema terapias elemek). A 2. Valaszolo jo uton jar.

A hidegvizes zuhany is nagyon ajanlott ilyenkor. Wim hof-ra keress ra youtubon.

2021. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az emésztésem jó,pajzsmirigy rendben. Néztek hormonokat is ott sem volt eltérés.

Hisztamin és ételallergia vizsgálatom nem volt,ennek utána nézek és a youtube-nak is.


Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 9. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Tényleg nagyon nehéz elterelni. De ha elfogadod hogy nincs semmi szervi bajod ( vizsgálatok alapján ugyebár nincs) és felfogod úgy hogy 'hát megint hülye vagy, beképzeled megint' ahogy én csináltam úgy az sokat segít. Ugyanígy ha előjön valami tünet, ne ijedj meg hanem tisztázd magadba hogy ez csak azért van mert pánikoltatod magad és nem azért mert bajod van.

Ahogy feljön azonnal kezdj valamit ami eltereli a gondolataid. Tényleg nagyon nehéz az elején de az is egyre könnyebb lesz:)

Valami hobbi, sok baráti találkozás is segíthet mert addig sem ilyenekre gondolsz és minél kevesebbszer fog jönni míg végül kb megfeledkezel róla.

+ szerintem szedj magnéziumot

2021. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ/válaszokat, a hasznos tanácsokat.

Próbálom fejben ezt tudatosítani, tudom idő de bizakodom :)

Próbálok egyre többet kimozdulni, akkor is ha nehezemre esik. Szombat és vasárnap is ezt tettem.

Magnézium jó ötlet, szedem is rendszeresen, még az egyik kardiológiai vizsgálaton is javasolták. Az ember nem is gondolná, hogy milyen hatásai vannak, a fejfájásaim 99% elmúlt azóta, pedig már sajnos kétnaponta fajt.

2021. júl. 12. 12:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Próbálj meg találni egy jó pszichológust.Nagyon sokat tudnak segíteni,igaz több idő kell hozzá.
2021. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez is megfontolandó :)
2021. júl. 13. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!