Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anti depresszáns, vagy szorong...

Anti depresszáns, vagy szorongás elleni gyógyszereket szedtetek már valaha? Milyen mellékhatásai voltak?

Figyelt kérdés

KB másfél éve kezdtem el Citenopramot (50mg) szedni.

De sajnos olyan mellékhatása volt, hogy csak nagyon nehezen tudtam elélvezni tőle.

Egy ideig nem szedtem semmit, de áprilisban olyan erős szorongásom, depresszióm lett, hogy muszáj volt valamit szednem.

Felírtak Szertralint.

50 mg-mal még elhanyagolható mellékhatásai voltak, annyi, hogy kicsit kevesebb volt a szexuális igényem, meg talán a tabletta beszedése után pár óráig nehezebben tudtam elélvezni.

De az orvos szerint 100mg-ot kell szednem, ami szinte teljesen elveszi a szexuális igényemet, és a spontán merevedésim is szinte teljesen megszűntek.

Akinek volt hasonló problémája, vagy tud olyan gyógyszert aminél nincsenek ilyen mellékhatások az ajánlana valamit?

Ti mit szedtetek ami bevált?

26 éves férfi vagyok.



#gyógyszer #szorongás #Anti depreszzáns
2021. júl. 9. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mizapin, trittico, ezek a tidepik es nem okoznak semmi szexualis diszfunkciot. Szorongasra van spitomin, meg coaxil, ezeknek sincs szecualis mellekhatasa. Hatranyuk h nem tul eros gyogyszerek, sulyosabb allapotra felesleges szedni.


Olyan gyogyszer amit te szedtel nem letezik max citalopram. Ugyanugy a szerotoninvisszavetel gatlok koze tartozik mint a szertralin. Szoval tok nyilvanvablo volt h ettol se fog menni a szex.

2021. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Citalopramtól (gondolom arra gondoltál) nekem is voltak ilyen problémáim, aztán Elontrilra váltottunk, attól nem volt ilyesmi, de más gond volt vele, így végül huzamosabb ideig Mocrimot szedtem, azzal sem volt probléma.


Orvosnak jelzed, hogy ilyen gáz van ezzel a gyógyszerrel? Nem tudom elképzelni, hogy ne segítene másikat választani.

2021. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Escitalopram (Scippa) amit én szedek maximális 20mg-os adagban, de ott nincs ilyen problémám.
2021. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, az ssrik mozul egyedul qz es italopram ami el sanszos h nem lesz szex. diszfunkcio. Nekem sajnos volt.
2021. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos eddig a akezelőrvosom egyedül vezette az egész osztályt, mert mindenkit áttettek a covid osztályra.

Csak rövid ideig tudtunk telefonon beszélni, mert személyes konzultációra csak a súlyos eseteket hívják be.

Én csak az szisztenséhez járok a szokásos recept átvételére.

2021. júl. 9. 22:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát basszus ez nagyon gáz. Nem opció néhány alkalommal elmenni magánba, amíg beállítanak egy gyógyszert, ami jó neked? Ha nem, akkor legalább telefonban (vagy assziszensnél, hátha ő szól az orvosnak?) kéne jelezned, hogy ez a típusú gyógyszer neked nem jó, tök felesleges olyan antidepresszánst szedni, amitől csak még nyomorultabbul érzed magad.
2021. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
En a helyedben az antidepimet hagynam a picsaba, amellett h semmit nem ernek, a 90%uk szexualis diszfunkciot okoz. Szorongasra lehet szedni kisebb doxisbam nyugtatokat, azoktol nem leszel impotens.
2021. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7es válaszoló, legalább hülyeséget ne írjál. A xanax fogja visszaállítani a normális szerotonin szintet az agyában vagy mégis mi? :D Kisebb dózisban nyugtató maximum arra jó, hogy átmenetileg elfedje a tüneteket.
2021. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%
A szorongasnak semmi koze a szerotoninhoz. Olvasd el meg1x amit irtam.
2021. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha semmi köze hozzá akkor miért szedetik rá az antidepresszánst?
2021. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!