Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs kedvem semmihez, lehango...

Nincs kedvem semmihez, lehangolt vagyok és semmi motivációm. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólam: depresszióval és szociális fóbiával küzdök évek óta, pszichológushoz járok, gyógyszereket szedek, de nemigen segítenek. Az zavar leginkább, hogy huszonévesen még mindig szingli es szűz vagyok, magányos, a barátaimmal nagyon ritkán találkozom, sehol sem tudom elengedni magam igazán.

Tudnátok segíteni, tippeket adni?



2021. júl. 10. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudok mást ajánlani mint a szokásost: találj magadnak egy hobbit, bármit amit szívesen csinálsz; ismerkedj neten; ha van hozzá jó géped/telefonod, játssz valami nem túl "extrém" online játékot. Millió+1 dolog van amit kipróbálhatsz, csak nem szabad feladni az első pár kudarc után ^^ (én is depressziós vagyok, szóval tudom miről beszélek :) )
2021. júl. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is ebben a korban. Kilátástalan élet, depresszió, barátnőm se volt. Aztán társkereső oldalakon felbátorodtam, lettek kapcsolataim, eljártam edzeni és nem is voltam többé depis.
2021. júl. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már online társkereséssel, de senki nem irt vissza, valószínűleg szarul nezek ki:/
2021. júl. 10. 00:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rögtön társat keresned, csak kezdj el ismerkedni. #1 voltam
2021. júl. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, de utáltam ezt magamban, mindig ki akartam törni ebből a "szerepemből". 10 év melója van benne, de elkezdtem egyre jobban önmagamat adni, rájöttem hogy én is vagyok olyan, mint akárki más, és nagyon sokat fejlődtem önmagamhoz képest, de a szociális fóbiát sosem tudom magam mögött hagyni, az jön velem változatlan formában, tehát hiába megyek lazábban társaságba, beszélek látszólag simábban idegenekkel, legbelül a szociális fóbia semmit sem enyhült. A depresszióm, és önértékelésem sokat javult. Amit te érzel, az a kiégett lelkiállapot. Apró sikerélmények kellenének, és pozitív visszacsatolás emberektől. Milyem gyógyszert szedsz? Érdekes hogy nem használ, nekem anno a szociális szorongásra kapott gyógyszer teljesen kicserélt.


Ha magányosság miatt vagy depis, az teljesen természetes emberi reakció.


Kiégett lelkiállapotot ki kell pihenni, fetrengj, ne csinálj semmit, ha nincs kedved, és addig csináld ezt amíg meg nem unod.

2021. júl. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. Szoc fób meg depi. Ha nincs depi akkor a szoc fób se olyan erős.rájöttem hogy az emberek egyszerűek.vagyis a legtöbb.figyeld meg a viselkedésüket. Önmagát adja az is aki hülye és leszarja. Tudom nem ilyen egyszerű. Ismerkedj neten meg járj terápiára és néha erőltesd az emberekkel valo beszédet.
2021. júl. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Segítség, tippek (bár van, ami már elhangzott, de ráerősítek én is):


"depresszióval és szociális fóbiával küzdök évek óta, pszichológushoz járok, gyógyszereket szedek, de nemigen segítenek"


Találj hasznos, kellemes elfoglaltságokat. Ez lehet a munkáddal is összefüggő, vagy hobbi, vagy valami más tevékenység. Akkor "nem lesz időd" a szociális fóbiára, szorongásra gondolni.


"Az zavar leginkább, hogy huszonévesen még mindig szingli es szűz vagyok"


Na, ez aztán ne zavarjon. Én maholnap 30 vagyok, és én is az vagyok. Senkire sem tartozik. (Már ha az a része zavar, hogy vajon mit gondol(ná)nak erről mások.)


"magányos, a barátaimmal nagyon ritkán találkozom"


Akkor keress több barátot! Munkahelyen, szabadidős tevékenységen, interneten stb. Legjobb ott, ahová amúgy is jársz, mert akkor nem kell találkozókat egyeztetni, hogy "na, fussunk már össze!".


"sehol sem tudom elengedni magam igazán"


Ne foglalkozz annyit azzal, ki mit gondol rólad! Mert aztán mások különbek nálad?


"Próbálkoztam már online társkereséssel, de senki nem irt vissza, valószínűleg szarul nezek ki"


Más oka is lehet. Amúgy fiú/lány vagy? És hány éves?

2021. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, 23 éves
2021. júl. 10. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem lesz nehéz dolgod. Fiatal vagy, fiú vagy, csak egy kicsit legyél bátrabb és fesztelenebb!
2021. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ismerd meg a Biblia útmutatását! Biztos lehetsz benne, hogy izgalmas életed lesz. Arra pedig legyél büszke, hogy szűz vagy, vagyis tiszta. Ha csúnya is lennél, vannak akik a belsőt jobban értékelik, mert megszeretik a tulajdonságaidat. Erre kiválóan alkalmas a Biblia, és azok az emberek lesznek igaz barátaid akik ezt a könyvet értékelik.

37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

2021. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!