Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a szorongásommal...

Mit tehetnék a szorongásommal vagy a pánikrohamaimmal?

Figyelt kérdés

Szóval kezdem ott,hogy legelőször októberben éreztem ezt a ,,bizonyos érzést” tömegben,rázott a hideg,megijedtem,mintha nem tudnám mi történik velem és csak ,,sodródnék”. Aztán júniusban is ezt éreztem,és néhány nappal ezelőtt. Sok mindenen stresszelek,nagyon lelkis vagyok nem tudom könnyen elengedni a dolgokat. Menstruációkor szokott kialakulni legtöbbször mivel még elég fiatal vagyok,nem állt be rendesen.

Szóval mióta ezt éreztem egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből és mindig attól rettegek,hogy újra előjön,nem érzem jól magam néha rám tör és én mégjobban bele viszem magam a pánikba. Beszéltem erről anyukámmal és ő is próbál mindenben segíteni,de én nem akarom ezt az érzést én csak szeretném kiélvezni a nyarat,de nem megy elfelejteni…



2021. júl. 11. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit leírtál az tipikusan a generalizált szorongás tünete (amikor félsz a következő rohamtól ezáltal generálódik a rosszulléted), emellé van ez az agorafóbiás pánikzavar, ami tömegben jön elő. Rossz hírem van, ez sajnos magától nem fog elmúlni, belekerültél egy lefelé húzó spirálba amiből csak egy szakember tud kirángatni. Én a helyedben minél előbb felkeresnék egy pszichiáter szakorvost és segítséget kérnék tőle. Valószínűleg kis mennyiségű alprazolam lesz (xanax, frontin stb.) az első körben javasolt megoldása, de mivel ez leginkább csak rövid távú tüneti kezelésre jó ezért szerintem egy korszerű antidepresszáns használata sokkal inkább célravezető lenne, azokat pont erre találták ki. "Hátrányuk" hogy nem hatnak azonnal, általában legalább 1 hónap kell a hatás kialakulásához. Emellett érdemes pszichológussal egy kognitív viselkedésterápiát elkezdeni, de itt is hónapok mire eredményt lehet elérni vele.

Remélem tudtam segíteni, jobbulást kívánok!

2021. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!