Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha most 20 éves vagyok,...

Hogyha most 20 éves vagyok, és 13 éves korom óta szorongok és vannak pánikrohamaim + depresszió, ezzel mennyi idővel hamarabb fogok meghalni, mintha nem lenne semmi ilyen bajom?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Jaj! Mért nem kezelteted magadat??? Miből gondolod, hogy a depresszió és szorongás korai halálhoz vezet? És miből gondolod, hogy bárki képes a jövőbe látni, és megmondani, hogy neked mi lesz a sorsod és mikor fogsz meghalni? Egy biztos: nem a szorongásba fogsz belehalni. De az is biztos, hogy kezeltetni kell.
2020. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert attól, hogy mentális betegség és csak a fejben létezik, vele jár a nem alvás, nem evés, egész napos fekvés...
2020. nov. 3. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ebbe se fogsz belehalni, de hol van a pszichiátered és az antidepresszánsod mindezenközben?
2020. nov. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Most mit írjak neki?

Ebből úgy sincs kiút számára. Ezek a mondvacsinált divat betegségek, csak taszító hatással vannak a normális átlag emberre.

Tehát, nem lesz aki felkarolja, bátorítsa. Hisz, a másikat is magával rántja.

Igazán, mi az "orvosság"? Elfoglaltság, család, hobbi,stb...önsajnálattal nem lesz jobb.

2020. nov. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Tessék már törölték is :kb 2 éved van hátra... Ebben mi a rossz?
2020. nov. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem 20 évet minimum veszítesz, de ha öngyilkos leszel, akkor... ha 7 éve ilyennel küzdesz, akkor nem jó a szakember a számodra (gondolom jársz szakemberhez és nem otthona kanapén diagnosztizáltad saját magad, hogy aztán életed végéig kihasználd a “beteg vagyok” ütőkártyát). Tessék kezeltetni magad, sem neked, sem a környezetednek nem jó, ha kezeletlen mentális betegséged van.
2020. nov. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy könyvet. Orvos írta. Egy dolog nagyon megmaradt bennem: "A depresszió önmagában nem halálos"

Igen, ha megölöd magad, akkor az. De ha csak bánkódsz, akkor nem fogsz meghalni.


(Jó mi? Szarul vagy, de még csak nem is fogsz meghalni. Tudom mit érzel... :( )

2020. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!