Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Újtól való félelem? Valaki...

Újtól való félelem? Valaki segítsen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta szorongással küzdök és még azóta egy percre sem érzetem, hogy boldog lennék. Már 23 vagyok, nincs semmi motivációm és az évek csak eltelnek úgy, hogy közben semmit sem csinálok. Nincs munkám, nem azért, mert munkakerülő lennék, hanem félek az új dolgoktól, a megfelelési kényszertől és nem érzem, hogy bármit tennem kéne az életben. Csak egyszerűen létezem. Barátnőm sem volt még és nagy gátlások vannak bennem.

Ez depresszió lenne vagy micsoda?



2021. júl. 18. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

En is igy vagyok szinten 23 eveskent.

Annyi kulonbseggel hogy en kulfoldon egy gyarban dolgozok.

Olyan muszakvezetoim vannak akik sokkal lustabbak es nem ertenek annyit a munkahoz mint en de sokkal erosebb a szemelyiseguk es igy tobbet is keresnek nalam.

2021. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Mindenkeppen diagnozis kene, hogy tudjad, mivel allsz szemben.

Talan nem is depresszio, de gond van. Es javitani is lehetne rajta, ha szakember ratapintana a problemad lenyegere.

Biztos, hogy nem lusta es hulye vagy, de sajnos az is, hogy nem tudsz kezdo lokest adni magadnak.

Keress fel pszichologust, kivetelesen nem erzem folosleges tanacsnak.

2021. júl. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én szorongással születtem.

Vagyis közben megtippelték, hogy más dolgok is állnak a háttérben, állítólag személyiségzavarom van.

Én is sokáig így voltam vele, mindentől féltem, vagyis most is, annyi különbséggel, hogy elkezdtem dolgozni.

Mert van egy mentett kutyám és két mentett cicám, akik az egyetlen motivációim az élethez és nem akarom cserben hagyni őket, mivel ők ott voltak nekem a legrosszabb időmben.

Szóval elfogyott a megörökölt pénzem és rájuk gondolva voltam elég erős, hogy elkezdjék dolgozni.

Nem mondom azt, hogy minden megváltozott.

Semmi sem változott.

Vagyis de, most már annyival kevesebb dologtól rettegek, hogy tudom, a kincseim biztonságban vannak.

De nagyon nehéz.

Minden éjjel rémálmok, minden reggel gyomorideg, mindennap indulástól a hazaérkezésem pillanatáig görcsbe feszülve próbálok túlélni, mindezt úgy, hogy nem szabad másoknak észrevenniük, hogy rettegsz az élettől.

Mert amúgy így tudom a legkönnyebben összefoglalni, hogy mitől is félek.

Magától az élettől.

Jelenleg csak üresen létezem, csak vagyok, de nem élek.

Félek szeretni és szeretve lenni.

Az emberek számomra iszonyat bonyolultak.

Régen szerettem volna beilleszkedni, társaságban lenni, akkoriban a magánytól és a haláltól rettegtem, kisgyerekként, de azóta rájöttem, hogy a társas kapcsolatok csak még több feszültséget generálnak, ami annyira kikészített, hogy depressziós, kényszerbeteg és paranoiás lettem.

Azóta lemondtam róla és inkább kerülöm a társadalmat.

Amennyire tudom.

Ha köztük kell lennem, akkor pedig el kell engednem a történteket.

Ez utóbbi még nehezen megy a kötődési zavarom miatt, de dolgozom rajta, lassan úgy érzem sikerül kirekeszteni mindent az elmémből és csak a lényegre koncentrálni.

De jelenleg még küzdök, minden lélegzetvétel küzdelem számomra.

2021. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és ment mindenkinek a zöld.

Nem tudom miért történt ez, pedig felhőtlen gyerekkorom volt és egy nap így ébredtem, mint ahogy a 3. válaszoló írja. Élek, de semmit nem érzek, nem tudok úgy igazán örülni semminek, mint kisültem volna. Az ismeretlentől félek, össze szorul a mellkasom és legyengülök. A szó szoros értelmében teljesen nem érzem mi az a boldogság, öröm. Pedig én is szeretnék már normális életet élni,valamikor egy kis boldogságot érezni.

Úgy igazából nehéz megfogalmazni.

2021. júl. 20. 15:39
 5/5 anonim válasza:
Újat nem tudnék irni mint a fentiek de talán egy motivációs beszédet le tudok tolni. A popkultora egy meghatározó személyre a nagy Chutulo. Akit egy ugyan ilyen szorongásal élő ember írt mint te. H.P. Lavcraft. Ő ebből a félelemből csinált egy hatalmas nagy hírnevet. Szóval ha elég intelligens és találékony vagy írj egy könyvet amit mutass meg pár embernek. Vagy a szüleid mutassák meg. És hogy miért írom le ezt? Írtad ,hogy nincs munkád a szorongás miatt...gondoltam hátha ez segít mert nem találkozol emberekkel miközben ha jól csinálod hatalmas pénzeket kapsz. :)
2021. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!