Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Kérem...

Mi lehet a bajom? Kérem pszichológus segítséget.

Figyelt kérdés

6 hónapja van egy pár kapcsolatom, nagyon jól működő és nagyon szeretett teljes veszekedés is van benne de mindent megtudunk együtt oldani. Sosem szerettem meg ennyire senkit semmit sem számomra nekem ő az élet és nem akarom elveszitwni nagyon félek ettől a dolgoktól mert számomra nélküle nincs élet nekem ő a mindenem számomra a boldogság..



Ott kezdődik a panaszom hogy 10 napig voltam nálunk, elég stressz ért ott engem sok nyomás mellete munkahelyi nyomás túl vállaltam magam és így hát valószínűleg depresszióba is estem.. És hát haza jöttem azt éreztem most jó egyedül lenni és hát megijedtem ettől a dologtól, és annyira féltem hogy elveszitem, hogy elkezdtem ilyen negatív gondolatokat gyártani magamban de már olyan szinten hogy pl nem szeretem már nem hiányzikl stb stb ez megy két hete már lassan és már arra a pontra jutottam el ezekkel gondolatokkal annyira el nyom hogy már nem érzek semmit sem senkihez semmihez sincsen kedvem amikor vele vagyok nem érzem jól magam vele félek hogy elveszitem mert ha el fogom én öngyilkos leszek ez már biztos. De tudom hogy szeretem mert nagyon szeretem ez ám biztos csak egyszerűen nem tudom mi történik velem tudom legbelül hogy szeretem mert ha jó kedvem van akkor érzem hogy szeretem és mennyire is boldog vagyok vele de ahogy eszembe jut ez a dolog akkor egyből semmit nem érzek voltam pszichológusnal aki elmondtam hogy ez a sok negatív gondolat olyan szinten be folyasol hogy élő térbe helyezzen a negatív gondolatokat és érzelmeket alkotók belőle és háttérbe az igazit és így hát ezek nem igazi érzelmek hanem a negatív gondolatom szüleménye egy világ...nem tudok le állni ezzel a dolgokkal egyre csak emészt fel felé ezek a gondolatok már ezek tűnnek valódinak.. 6 hónapja vagyok vele soha életemben nem éreztem magam ennyire boldognak ha rá gondolok hogy nélküle számomra az életnek is vége, ha rá gondolok én zokogok nagyon nagyon ezt magamban helyre akarom hozni ezért kérek segítséget de senki nem segít... Pszichológus az egy nulla itt semmit nem segít meghallgasa a problémám és nem add tanácsot semmi azt mondja gyere jövő héten is szóval ezért kellene egy online pszichológus aki még hallgatnak és adna tanácsokat..Van amikor nem gondolok ezekre a gondolatokra és érzem hogy mennyire is szeretem babánk is lesz most és ez is nagy öröm számomra.. Hogy lehetséges ez hogy negatív gondolatok miatt ennyire bele estem ebbe az egészbe hogy a sok félelem pánik véget egy ilyen negatív g

Világot alkottam magambak hogy ezeket a hamis érzéseket elő térbe helyezem ezek lehetseges?


18/F



2021. máj. 20. 07:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2021. máj. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Figyelj voltam pszichológusnál, csak egy nulla a tegnapi nap folyamán voltam és semmit nem segít meg hallgat és tanácsot sem add semmit sem.. És én Magyarország szélén lakom itt semmi sincsen egy pszichológus volt de hát ez nem az hanem valami tanár valójában ének tanár
2021. máj. 20. 07:42
 3/16 anonim válasza:
70%
Ijesztő, hogy milyen emberek vannak szabadon :(
2021. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem én szépen kerdeztem és segítségét kértem. Nem pedig kritikát, és véleményt ha nem akarsz segíteni akkor kérlek hagyd meg a véleményed és hagyd békén azt az ijesztő embert kérlek szépen.
2021. máj. 20. 08:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#2, pedig Te írtad, hogy "Kérem pszichológus segítséget."

Bár a nyelvhelyességed szörnyű.

Persze, hogy meghallgat és tanácsot ad. Mit csinálna? Neked kell változnod, nem neki.

"Nem pedig kritikát, és véleményt" Márpedig a Gyakorin nem fogsz pszichológiai kezelést kapni.

2021. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De ha egyszerűen nem add tanácsot semmit sem hiába elmondod neki hogy nagyon rossz gondolataim vannak még hallgat rám néz kacag és mondja majd jövő héten várlak megint se gyógyszer semmi csak hallgat és ennyi.. És egyébként ez a pszichológus általános iskolában az ének tanárom volt és ez a vicc.
2021. máj. 20. 09:04
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismer korábban más helyzetből, akkor meg nem is vállalhatott volna el. Az, hogy röhög rajtad pedig egy tökéletes jele annak, hogy nem szabad többször ehhez az emberhez menni. Megkérdezhetem, hogy milyen pszichológusról van szó? Mármint értem, hogy tanár is volt, de attól még csinálhatná ezt, csak milyen végzettsége van ezen a területen? Tanácsadó, klinikus vagy terapeuta?

Amúgy a pszichológusnak nem az a dolga, hogy konkrét tanácsokat adjon és megmondja, mit csinálj. Annyit tud tenni, hogy átbeszélitek, milyen lehetőségeid vannak, és ezáltal segít pl. egy döntés meghozatalában.

Viszont itt nem fog neked egy valamire való pszichológus sem segíteni, több okból sem. Először is, nem ismer, és ennyi leírásból nem is fog megismerni annyira, hogy bármit merjen mondani. Másodszor, szomorú vagy nem, de nekik is meg kell élni valamiből, úgyhogy általában fizető kliensekkel dolgoznak. Viszont itt tudsz pszichológusok között válogatni, sokaknál elérhető Skype konzultáció, és probléma alapján is szűrhetsz:

[link]

2021. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Ez sajt nem olyan mint a fogorvos hosszú dolog az önismereti út, ne várj tőle gyógyszert egyrèszt azt csak pszichiáter írhat, másrészt a te problémád nem olyan amit gyógyszerrel lehet kezelni. Ez kotoősèsi probléma, fèlelem a kötődéstől elköteleződèstől, intimitástól, gyerekkorban gyökerezik, szülő kapcsolat, azon belül főként anya kapcsolat mindnkèt nemnèl. Gondolkodj hogy szeretettek téged te hogy tudtál szeretni, mennyire voltal elfogadott... nagyon sokminden főleg ha már ennyire érzed hogy felgyülemlett benned, önvizsgálat nagyon hosszú folyamat, én is járok már egyéve pszichológushoz nem mind semmit igen, sőt jogos is a "haragod" sajnos ez egy hosszú út. És nagyon sajnálom hogy ez a lehetőséged adott az aki a tanárod volt....hát elkeserítő próbálj mást keresni. És tisztelettel megkérek mindenkit aki a helyes írás miatt gúnyolja a posztolót, ennnek itt nincs helye, ugyanis ő segítséget kér és nem támadást van elég baja így is. És attól hogy nem tud helyesen írni, ami nekem is szúrja a szemem, attól még lelke van.öruljetek ha nem is tudjátok elképzelni amiről ír. A kötődésfóbiának nézz utána kérdező.
2021. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 8 as ezt a félelmet le lehet győzni? Mert ez így igaz csak ez most jutott eszembe eddig eszembe sem volt... Ez ellen lehetne valamit tenni mert nagyon nagyon nagyon szeretem a párom és nem szeretnék nélküle élni csak, van bennem egy olyan érzés mint ha szabadsagomat félteném már pedileg tenni akarok érte és élni szeretnék vele.
2021. máj. 21. 07:12
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Csak az ért meg aki benne van. Rád vár a kilábalás, ezt nekünk kell orvosolni. Elmemetsz sok orvoshoz en is újra és újra elmegyek. Csak sajnálni fognak es gyógyszert írnak fel , ami nem segít. Csak árt. Az agyat lenullázza.
2021. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!