Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan adjam párom tudtára,...

Hogyan adjam párom tudtára, hogy az anyja manipulatív vele szemben?

Figyelt kérdés

Első sorban azt szeretném tisztázni, hogy én ezt külső szemmel úgy látom, hogy folyton manipulálja az anyja, abból kifolyólag, hogy volt már tapasztalatom ilyen személlyel. (pl.: mindig úgy adja elő az anyja, hogy neki van igaza/csak az ő kínja baja érdekli, de amikor párom rákérdezett egy vita során, hogy ő elmondhatja-e, hogy őt mi zavarja, akkor azt a választ kapta, hogy "engem nem érdekel neked mi a bajod"/múltkor leállt vitatkozni az utcán édesapámmal, mert hívta volna segíteni barátomat, azért mert ő kiáll a fia mellett, mert tiszteletben tartja, hogy 10 órát kint dolgozik a 40 fokban, de pl amikor ő hazaér du 2-kor, párom 6 órakor akkor visszazavarja a dohányboltba, hogy vegyen neki heetset mert ő "nem tudott megállni, mert sok volt ott a cigány" (elnézést, ha ezzel a kifejezéssel bárkit megsértenék)...na szóval most hirtelen ennyi jutott eszembe.)


Már próbáltam barátomnak mondani, hogy ha nem is veszi észre, hogy ezt csinálja vele az anyja miközben a bátyját meg isteníti, akkor legalább ne én aludjak náluk folyton, hanem jöjjön ő hozzánk (az anyjának rezsit kell fizetnie, nálunk 1 fillért nem kéne letenni az asztalra), de ő ragaszkodik, ahhoz hogy otthon maradjon, mert az anyja megmondta neki, hogy költözzön el, látogatni sem kell oda menni, és 5 év múlva, ha vége lesz a kapcsolatunknak otthon zárt kapuk várják, ja és minden cuccát "takarítsa" el otthonról, de a bátyja cuccai ott maradhatnak.


Ez így hosszú bocsii


Ebből kifolyólag 2 kérdésem lenne:

-én látom rosszul a helyzetet?


-ha tényleg manipulációról van szó, hogyan adjam barátom tudtára?



2021. júl. 19. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a két esetet én nem nevezném manipulációnak, de ennek ellenére egy ilyen szülőtől már rég elköltöztem volna... A leírásod alapján a barátod "behódolt" az anyjának, aki elnyomta őt otthon, de ennek ellenére képtelen elszakadni tőle és ki akarja érdemelni a szeretetét - ami valószínűleg soha nem fog összejönni -.
2021. júl. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ennek valószínűleg az az oka, hogy a szülei külön vannak és az anyjával nevelkedett.


Viszont még eszembe jutott, hogy volt, amikor úgy akarta rávenni a páromat valamire, hogy mondta neki, hogy a "barátnőd mit szól ehhez, szerinted ez tetszik neki?"...ezt így nehéz elmagyarázni, a szöveg környezetét így nem tudom átadni, de ahhoz tudom hasonlítani, amikor azt mondja valaki, hogy "ha szakítasz megölöm magam".

2021. júl. 19. 09:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve, ha megyünk valahova például a(z) (apai) nagyszüleihez, és ezt közöljük az anyjával, hogy oda megyünk akkor azonnal vitázik, hogy miért kell oda menni. De így van ez máskor is, ha például csak "csavarogni" szeretnénk és elmegyünk valahova enni. Na meg ősszel vizsgázott párom és 3 hónapig titokban készült rá és gyűjtöttük rá a pénzt, mert tudtuk, hogy az anyja úgyis azt fogja mondani, hogy felesleges megcsinálnia azt a vizsgát, miért vág bele, miért költi ilyen hülyeségekre a pénzét...a vizsga után mondta is, hogy minek neki ez a vizsga, úgysem lesz úgy a jövőben, ahogyan ő akarja. (nagyszülőknél lebeg pár ha föld és a nagyapja neki akarja adni az egészet, emiatt is kellett egy aranykalászos vizsga, mert tudják, hogy ő az egyetlen, aki szereti ezt csinálni a családból és ebből szeretne megélni és nem az lenne az első gondolata, hogy eladni)
2021. júl. 19. 09:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaa és mielőtt félreértés esne, nincs az anyjával úgy kettőnk között problémám, mert egyébként, ha jó hangulatában van akkor normálisan tudunk beszélni mindenről (tényleg mindenről) és alapból kedves velem szemben. Csak tényleg nekem az nem tetszik, hogy sokszor szinte hátráltatja a fiát a megszólalásaival és nagyon nagy különbséget tesz a 2 gyereke között, amíg páromat lehordja mindenféle nincstelen, senkiházinak (ezerszer rosszabb jelzőkkel szokta illetni csak most inkább szépen fogalmazok), addig a másik fiú az egyetlen aki viszi valamire majd az életben. (ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy hitelből én is meg tudnék élni, főleg úgy hogy nem nekem kell törleszteni...öngyilkos kísérleteket én is tudok tenni, hogy megsajnáljanak...sikkasztani és drogozni én is tudok, hogy elnyomjam a világ bajait...a hitelből kifolyólag egy autója nincs, mert ha a nevére került volna idáig bármi azonnal lefoglalták volna és ezzel szemben áll a párom, akinek hitel nincs a nyakán, nem tervez 25 milliós hitelt felvenni, van 2 autója 4 működőképes kisebb motorja és 1 robogó, amit még meg kell nézni mi a baja és az anyagiakat bővebben inkább nem részletezem, mert így is hosszú már)
2021. júl. 19. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!