Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusok/ pszichológiáho...

Pszichológusok/ pszichológiához értő emberek, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Röviden, gondolatjelekkel leírom mit érzek, nem akarom az időtket rabolni, mi lehet velem?

-Ideges leszek hamar ha nem úgy van valami amit én elgondolok, ilyenkor nem tudom uralni magam, azt találtam ki, hogy az öklömmel a combomba ütök és így vezetem le a feszültséget

-Ez után gyakran elsírom magam

-Aztán olyan, mintha semmi nem trötént volna

-Nincs kedvem társaságba menni

-Félek az emberektől, pl gyűlölök boltba járni, nem szeretem, ha rámnéznek, megbámulnak az utcán

-Nem mondok senkinek semmit a teveimől, mondván nem hiszem, hogy érdekli őket

-Úgy érzem az emebrek nagyrésze lenéz

-Nem merek pl bulizni járni

-Nem merek közösségbe enni, pl étterembe félek/félnék, hogy valaki azt mondja hogy ,,Nézd a kövér megint eszik" (most fogytam 10 kgt kb)

-Nem merek feszülős ruhákat hordani, zsákuháim vannak

-Néha úgy érzem összenyom a világ

-Nem merek kapcsolatba lépni, azért mert szerintem nem lennék megfelelő senkinek, talál nálam jobbat, szebbet, eleve nehéz eset vagyok

-Sokszor befeléfordulok, érzékeny vagyok

-Nem hagynak a gondolataim aludni

Van ezeknek valami közös neve? Betegségnek számít? Kezelése?

Légyszi kulturált, kíméletes válaszokat írjatok.


2021. júl. 22. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Pszichológussal beszéltel már? Hány éves vagy?
2021. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

súlyos önbizalomhiányra és szociális fóbiára tippelnék, plusz szorongás.

érdemes lenne felkeresned egy szakembert

2021. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
18 vagyok, eddig úgy voltam vele, hogy ez korral járó ,,hiszti", illetve hogy mindnekinek megvannak a hülyeségei, saját baja. (nem mentem szakemberhez) Gondoltam nyilván, hogy valami nem kalappol, de a kérdés kiirása előtt volt egy kis mental breakdownom, és gondoltam kiiom, mert nem bírom tovább, hátha valaki valami okosat tud mondani.
2021. júl. 22. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna, + nekem van egy kis hányásfóbiám is
2021. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, látatlanban nem szerencsés diagnosztizálni senkit és igazából nem is a diagnózis a lényeg, hiszen az egy címke, amit rád ragasztanak. A lényeg, hogy nem érzed jól magad a bőrödben. Próbálj segítséget kérni szakembertől, hogy tudj változtatni és jobban érezni magad. Sok sikert hozzá.
2021. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindnekinek kitartást, aki hasonlóan érez.
2021. júl. 23. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!