Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szégyenérzettel hogy...

Állandó szégyenérzettel hogy lehet megküzdeni?

Figyelt kérdés
Az okát tudom, megszüntetni nagyon nem tudom, mert múltbéli dolog...
2021. júl. 23. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológussal lehet kezelni.
2021. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért szégyenled magad?
2021. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is ezen agyalok már egy ideje. Egy 50+ pasi szexuálisan zaklatott 18 éves koromban, azóta sem tudtam még közösülés közben kielégülni (most vagyok 25 éves). Szégyellem az egészet, és nehezen tudok túllépni a történteken. Nem tudom, hogy te mi miatt szégyenkezel, de amennyiben nem a te hibád, akkor gyakorlatilag áldozat vagy, és emiatt a másik félnek kellene szégyellnie magát. Ha pedig a te hibád, akkor első körben nagyon jó, hogy feltetted a kérdést. Ha szégyelled, akkor már nem is azonosulsz a dologgal. Olyan, mintha továbbfejlődtél volna, felesleges büntetni magad a történtekért.


Ha nem megy, akkor egy pár alkalmas pszichológiai tanácsadás segíthet feloldani ezt a dolgot.

2021. júl. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!