Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen az, ha valakinek...

Milyen az, ha valakinek pszichózisa van? Ő észreveszi?

Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok orvos, de szerintem vki igen, mások meg nem. Nyugtató elvonástól pszichózisom lett, én észrevettem. Érzékelési zavaraim voltak, magamat is idegennek éreztem, nem tudtam felmérni a távolságokat, tárgyakat kisebbnek/nagyobbnak láttam, és úgy összességében nagyon rosszul voltam, kb mintha megmérgeztek volna. De tudtam ki vagyok, hol vagyok, el tudtam mondani, h szarul vagyok. Szóval nem képzeltem magam Napóleonnak, és nem rohangáltam baltával, semmi ilyesmi.
2021. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1. hozzászóló, ez nem pszichózis volt, hanem valamilyen derealizáció/deperszonalizáció, amit a szorongás válthatott ki, illetve a nyugtató mellékhatása. A pszichózis azt jelenti, amikor az egyén elveszíti a valósággal való kapcsolatát, azaz téveszméi vannak vagy hallucinál. Nincs betegségtudata, a környezetének viszont feltűnhetnek a paranoiás gondolatai, pl. meg akarják mérgezni, lehallgatják, valamikor Jézusnak vagy fontos feltalálóknak hiszik magukat. A hallucinációk többfélék lehetnek, általában hangokat hallanak, de néha vizuálisak is, pl. látják magukat előtt Istent.
2021. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Igen. Ez a pszichózis. Nagyon jól leírtad!

Nekem volt. Az első időkben nem tudtak volna meggyőzni, hogy velem van a baj. Illetve egészen pontosan a kórházba kerülésemkor a velem beszélgető pszichiáternek még azt mondtam, hogy sejtem, hogy téveszméim vannak. De valójában azt gondoltam, hogy azok nem téveszmék. Leszedáltak, gyógyszereket kaptam, jobban lettem. Utána már kezdtem érteni, hogy velem van a baj. Lassan lettem jobban. Még két-három héttel azután, hogy jobban lettem is eszembe jutottak a téveszmék, az akkori pszichiáteremnek is mondtam, hogy tudom, hogy téveszmék, de még hiszek bennük...

Annyival egészíteném ki, hogy a téveszmék és hallucinációk mellett paranoiát is szoktak mondani, hogy megkülönböztessék azokat a téveszméket, ahol Jézusnak képzeled magad, azoktól, amelyikekben pl. azt gondolod, hogy lehallgatnak.

2021. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem paranoid skizofréniám van, leírni is nehéz az ember mit él át mintha átkerülnél egy másik dimenzióba. Elsőre én se vettem észre hogy beteg vagyok, olyanokat gondoltam hogy öröké fogok élni, nem tudok meghalni, pontosabban kétszer már meghaltam csak feltámadtam. Kamerát vettem hogy megfigyeljem a szobámat. Azt képzeltem a családomról készítettek egy másolatot és rólam is. Amikor nem vagyok itthon akkor egy másolat leül gépezni és nyomoz utánam. Ezt próbáltam meg figyelni kamerával. Volt hogy a boltban amikor ment a légkondicionáló azt képzeltem hogy mérges gázt engednek rám és próbáltam minél kevesebb levegőt venni. Vagy pl úgy érzékeltem az autókat az utcán hogy egymást üldözik. Nem simán csak közlekednek hanem üldözik egymást. Valami ilyesmi a pszichózis. Hang hallucinációm is volt. Elég zavaros még én se tudnám pontosan megfogalmazni mit éltem át, de kemény volt.
2021. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!