Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakembert ajánlanátok...

Milyen szakembert ajánlanátok a problémámra?

Figyelt kérdés

Zárt helyeken percek alatt rámtör a szorongás. Nem arra gondolom, hogy liftben vagy a kisboltban, hanem inkább olyan helyekre, ahonnan “nem tudok kimenni” vagy ahol “szerepelnem kell”. (Színház,mozi,rendezvények)

Teljesen más mondjuk egy koncert, ahol senki sem figyel rám és az én döntésem, hogy a bárpultnál állok e vagy kimegyek levegőzni, mint mondjuk egy színház ahol a helyemen “kell” ülni. Nem tudom megmagyarázni, egyszerűen lever a víz, hányingerem lesz, foltokat látok és küzdök a levegőért.

Nem én vagyok a legextroveltáltabb ember a világon, de zárkózottnak sem mondanám magam.

Gondolkodtam a pszichológusok vagy a kineziológuson. Nem tudom, hogy mondjuk egy pszichológus tud e gyakorlati segítséget adni, vagy hogy a kineziológus mennyire megbízható.


Esetleg van itt olyan aki hasonló problémával küzd?


2021. júl. 29. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egyik se, a pszichológus kb. arra jó, hogy te mesélsz ő meg hallgat. Én inkább pszichiátert mondanék. Ez nekem inkább egy enyhébb agorafóbiának tűnik amin akár kis mennyiségű antidepresszáns is segíthet.
2021. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, amit leírsz, nekem is szorongásos zavarom van. Az viszont a szakemberek dolga hogy meghatározzák, nálad melyik fajtája van jelen.

"Sima" pszichológus ezzel nem tud mit kezdeni, illetve nem is kezelhet. A mentális zavarokkal csak klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta vagy pszichiáter szakorvos foglalkozhat.

A szorongásos zavarok elsődleges kezelési módja a pszichoterápia, amit klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta tarthat. Ők felállíthatnak diagnózist és kezelhetnek is, illetve megvan a kompetenciájuk arra hogy eldöntsék, szükséged van e gyógyszeres kezelésre. Amennyiben igen, akkor a pszichoterápia kiegészítéseként továbbküldenek pszichiáterhez, aki felír neked gyógyszereket.

A gyógyszer csak ideiglenes megoldás, ha abbahagyod a szedését, akkor megint visszajönnek a tünetek. Az egyetlen hosszútávú megoldás a pszichoterápia, mivel ott a szakemberrel együtt rájöttök a szorongásod kiváltó okára és azt kezelitek és/vagy szüntetitek meg.

A kineziológust gyorsan felejtsd el, az csak pénz kidobás.

2021. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon sok kitartást kívánok kérdező! Szeretlek (っ'-')╮=͟͟͞͞💌

Olyan mintha csak a saját szavaimat olvastam volna :(

2021. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!