Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol lehetne utánanézni annak,...

Hol lehetne utánanézni annak, hogy a Xanax sr 2-ből mekkora mennyiséget írhat fel egy háziorvos ugyanannak a betegnek? Van erre valami szabály vajon?

Figyelt kérdés
2021. júl. 30. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy orvos legfeljebb 3 havi gyógyszer adagot írhat fel.
2021. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy egyszerre mennyit.

Meg tudtam nézni az EESZT-en, hogy a fiamnak az elmúlt 10 hónapban 30 doboz Xanax sr 2 lett felírva és 2 doboz Rivotril 2 mg. Sajnos azt nem mutatja a rendszer, hogy ezt 1 orvos írta-e fel, vagy több.

2021. júl. 30. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Doboz számra nincs meghatározva. De az orvos nevét meg tudod nézni. Az önrendelkezés menüpontnál kiválasztod az adatkezelési naplót. Ott látod, hogy melyik orvos küldte be a receptet.
2021. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a választ!
2021. júl. 30. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Kedves kérdező, a fiad átveri az orvosokat, felíratja különböző orvosokkal a gyógyszert, majd drágább áron eladja. Remélem börtönben fog megrohadni. Üdvözlettel egy háziorvos.
2021. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó(senkiházi), aki háziorvosnak adod ki magad!

Megnéztem az adatkezelési naplót és az összes nyugtatót ugyanaz az orvos írta fel neki, a saját háziorvosunk!!!

A fiam pedig a patológián fekszik és a temetését intézzük.

Egy nyomorult, hanyag háziorvos miatt, aki ahelyett, hogy a megfelelő helyre irányította volna, a könnyebbik utat választotta és elővette mindannyiszor a recepttömbjét! Az utolsó hónapokban 2-3 hetente! Ilyet lehet? Ezt meg lehet úszni???

2021. júl. 31. 04:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet. A xanaxnak napi 10 mg-os dózisa is lehet, teljesen szabályosan. Az más kérdés, hogy én nem szoktam napi 1-2 mgnál többet senkinek felírni. A feltételezésért elnézést kérek, de a xanaxxal kapcsolatban rendszeresen próbálnak minket átverni a betegek.
2021. júl. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7/7


Szerintem az átverők többsége nem eladja, hanem többet vesz be, mint amennyit egy orvos hajlandó felírni.


Nekem pszichiáter írja fel, aki terapeuta, kiképző terapeuta, egyetemen oktat.


Nem határozott meg fix adagot, értelemszerűen nem engedne óriás adagot szedni. Volt többször abúzusom, túladagolás is, ugyanúgy írja, ha kérem.


Jobb időszakban szoktam csökkenteni vagy teljesen elhagyni.


Sajnos ismertem olyan beteget, aki ahány helyen tudta, felíratta. Öngyilkossági céllal. Nemcsak ezt, bármi más pszichiátriai gyógyszert.


Többféle gyógyszert szedek, volt sok változtatás, maradt felesleg. Sok havit ír fel. Annyi van itthon, hogy el sem férne a gyomromban.

2021. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!