Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos írhat fel altatot?

Háziorvos írhat fel altatot?

Figyelt kérdés
Több hete nem tudok aludni próbáltam már minden ilyen gyógynövényes cuccot, nem hatnak. Régebben már max 10kor rám jött az alom aludtam is mint a bunda. De már hajnalokig csak forgolódok, ha el is alszok fel óra-óra múlva felkelek és nem tudok visszaaludni órákig. Kezdem érezni magamon az alváshiányt, úgy érzem magam mint egy zombi. 18 éves vagyok anyukám szerint túl fiatal vagyok, hogy ilyeneket szedjek, de már nagyon ki vagyok és aludni szeretnek végre. Szerinte nem írnának fel nekem mert neki se írtak akkor nem hogy nekem.
2021. júl. 5. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Előbb szerintem próbáld meg magad lefárasztani. Keményebb fizikai munka/sport.

18 évesen kár altatót szedned.

2021. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha bemegyek hozza elmondom mi a probléma fel is fog írni? Vagy nagyon benne lehet az amit anyukám mond hogy esélytelen
2021. júl. 5. 13:04
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam mindennel, lefarasztassal is. Nem működik
2021. júl. 5. 13:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is 18 évesen kezdtem el szedni insomniára altatót. Felírja, de igazából a probléma gyökerét kell megszüntetni, nekem pl. a stressz okozta. Nem szabad ezeket a pirulákat hosszú ideig szedni mert ismerek olyat ami bizonyítottan elősegíti az alzheimer kialakulását.
2021. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy jó házidoki nem fog bemondásra egyből olyan gyógyszert felírni, amit ha beveszel kiüt reggelig. Ettől függetlenül érdemes elmenni hozzá, mert jó eséllyel ad majd tanácsot, esetleg gyengébb gyógyhatású készítményt vagy beutalót, ha úgy gondolja, hogy más lehet a háttérben. Orvos, az a dolga, hogy segítsen. :)
2021. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, felírhatja, de egy magát és szaktudását valamire tartó háziorvos nem fog egy majdnem gyereknek felírni altatót.
2021. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném hosszú ideig szedni de muszáj vagyok valamit meg ha csak ideiglenesen is mert kezdek ki készülni az alvashianytol.
2021. júl. 5. 13:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Én elhiszem hogy nagyon benne van hogy nem ír majd fel és hogy egy majdnem gyereknek nem jó ilyet szedni onszantambol csak úgy nekem se jutna eszembe. De mindent próbáltam és nem látok más megoldást már. Tönkretenni meg nem szeretném magam az alvás hiánnyal mert kezd sok mindenre kihatni már
2021. júl. 5. 13:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ajánlatos ilyen fiatalon elkezdeni, mielőbb meg kell keresni az okát, akár pszichológus is segíthet megtalálni, de persze előfordulhat hogy fizikai oka van. A minőségi és rendszeres étkezés (vitaminok, ásványi anyagok) és mozgás az alap, ha ez nincs meg akkor eddig ne is keress mást, először ezeket rakd rendbe és ha még mindig nem jó akkor keresgélj máshol. A gyógyszernek a legutolsó lépésnek szabadna lenni, attól sem fogsz jól aludni, nappal kómás leszel és kedvtelen, mintha verébre lőnél ágyúval.
2021. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!