Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak folyamatos buta...

Miért vannak folyamatos buta kényszergondolataim?

Figyelt kérdés
Elég gyakran vannak kényszergondolataim, amik sokszor akkora marhaság, vagy olyan durva, hogy lelkifurdalásom lesz miatta, és a fejembe ragad akár napokra/hetekre, és borzalmasan érzem magam miattuk. Akár agresszív gondolatok mindezt úgy, hogy soha nem bántottam senkit életem során, főleg nem a közeli hozzátartozóimat, vagy szüleim, vagy barátaim soha senkit. Mégis mindig kínoz valami hülye gondolat, vagy egy hülye érzés. Volt már olyan is, hogy hirtelen bizonytalanságot éreztem a kapcsolatomba, és jómagam se tudom miért, de ezt éreztette velem ez a gondolat, és rendesen 1 hónapig emésztettem magam ezen. Ezekkel mit lehet kezdeni? Borzalmasan el vagyok szomorodva.

2021. júl. 30. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáter erre ír fel gyógyszert, és el fog múlni
2021. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez sima OCD
2021. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Hát ebbe kételkedek nagyon, hogy nem-e csak rontana ha 22 évesen elkezdenék gyógyszereket szedni.
2021. júl. 30. 18:04
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 És az OCD ilyen durván nyilvánul meg?
2021. júl. 30. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontana. Az csak segíthet, de csak ha orvos által felírtat szedsz. Igen, sajnos ez ilyen durva is tud lenni. Tipikus tünet lehet az agresszív kényszergondolat, persze ez nem jelenti azt egyáltalán, hogy még is tennéd. Egyszer egy műsorban láttam, hogy valaki kényszerbetegként az idősek közelébe nem mert menni, mert félt, hogy bántja őket, pedig a légynek sem ártott. Assisi Szent Ferencnek Istenkáromló kényszergondolatai voltak, holott egy szent életű, hívő ember volt. Furák a kényszergondolatok, de megfelelő gyógyszerrel kezelhető, akkor nem jön annyi kényszergondolat, vagy pedig ha jön, akkor le fogod szarni és elmúlik.
2021. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem kell rögtön gyógyszer, próbálj rendes terápiát.
2021. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!