Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Babakocsival "fenyegető"...

Babakocsival "fenyegető" szülőknek teljesen elment vajon az eszük?

Figyelt kérdés

Idén már másodszor láttam ilyet. Egy lámpa nélküli zebránál álltam, vártam hogy átengedjenek. Szembe a másik oldalt egy fiatal nő állt, és babakocsival várt ugyanarra. Az én oldalamon megállt egy autós, óvatosan elkezdetem menni, mert láttam, hogy a másik sávban nem igazán akar megállni a másik autó. Ezt a babakocsis nő is észre vette, és hirtelen betolta félig a babakocsit a zebrára, majd gyorsan visszarántotta. Az autós észrevette, elrántotta kicsit a kormányt, de nem állt meg. Hogy a fenébe jut eszébe egy anyának, hogy egy babakocsival így fenyegesse meg a felé tempósan közlekedő autóst??? A gyereke is benne volt ráadásul. Már februárban is láttam egy ilyen esetet, kb. ugyan ez volt ott is. (Az másik nő volt, biztosan.)

Hogy jut el valaki odáig, hogy ilyet tegyen? Illetve a másik amit nem értek, hogy mostanában mintha már nem lenne fontos az, hogy az úttesten közlekedők megadják-e az elsőbbséget a zebrán átkelőknek. Napi szinten látok körülnézés nélkül lelépő gyalogosokat. Illetve az interneten is hallani ilyenekről, de ott csak főleg akkor, ha valami súlyosabb kimenetele lesz a történetnek. Volt egy brit anyuka, még asszem 2019-ben egy autós elcsapta őt is a fél éves fiát a zebrán. A fia az félig le is bénult. Utána ő volt a legjobban felháborodva, hogy ilyen elmebetegek miért vezetnek. Volt videófelvétel az esetről, körülnézés nélkül tolta le a babakocsit az autó elé úgy, hogy akkor az autó már kb. 10 méterre volt, tehát esélye se lett volna megállni. Ez se értem, hogy hogyan következhetett be. Talán azért, mert most már nem tudja senki, hogy zebrán meg kell várni míg megadják az elsőbbséget?

Mi történik mostanában az emberekkel? Ezelőtt 30 évvel olyan sosem volt, hogy valaki körülnézés nélkül lépjen le az úttestre, vagy hogy mások életével fenyegessen.



2021. júl. 30. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

azért az angoloknál máshogy van, ez rossz példa volt.

én inkább azt figyeltem, hogy jobban megállnak az autósok, mint régen, ha gyalogost látnak

2021. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt én is észrevettem. Lehet hogy sokan ezen felbátorodva úgy gondolkodnak, hogy akkor mindenképp elsőbbségük van, nem is kell megvárni azt, hogy megadják?
2021. júl. 30. 23:12
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Sokan úgy vannak vele, hogy ha gyerekkel vannak, akkor mindenhol elsőbbségük van. Itt szemben vagy egy zebra, igazából nem értem miért nem lámpás, mert rohadt nagy a forgalom. Van hogy 10 percet állok mire át tudok jutni, még csak nem is lassítanak. Ja de, amikor jön egy babakocsis vagy kisgyerekes nő, na akkor megállnak. Többször gondoltam már rá, hogy lomizok egy babakocsit és azzal állok oda, hogy értelmes időben át tudjak menni a szaros úttesten.
2021. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, de soha nem játszanék ezzel. ennyire nem bízom az autósokban.
2021. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanokat szoktam látni (Budapest), hogy zebra nélkül csak úgy random megindul át a járda közepén a másik oldalra, körülnézés nélkül a babakocsival. Pont ugyanezt csinálják a nyugdíjasok is. Mintha alanyi jogon járna nekik, hogy akármikor kiugorhatnak a forgalmas úttestre, majd mindenki lefékez (ha tud).
2021. júl. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel ha elém lép megállás nélkül. Ha féktávon belül teszi, így járt. Ott minden az autóst védi olyankor.

Sokan direkt ezt csinálják, hogy menet közben, meg futva kilép a kocsik elé.

A babakocsis eset is gyakori, de ott inkább a buta tudatlan iskolázatlanoknak nincs amnyika gógyija, hogy a babakocsi előbbre van mint ők maguk, ráadásul alacsonyabban.

Ja és ami fontos, hogy ezeknek rendszerint nincs jogsijuk, vagy nem vezetnek, íhy fogalmuk sincs róla hogy minek teszik ki magukat, meg mások életét.

Mindegyiket beraknám egy autóba és lehúzatnék velük egy ezrest, aztán megtudják a magyrok istenét hogy kell vigyázni az ilyen barmok életére mint amiket ők maguk produkálnak gyalogos közlekedőként.

2021. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!