Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félelem a leesétől=Tériszony?

Félelem a leesétől=Tériszony?

Figyelt kérdés

Kerestem neten, hogy van e erre megfelelő megnevezés. Nem találtam, csak a tériszonyt.



Tulajdonképpen nem a magasságtól félek, szívesen mászok kilátóba, hegyekre, de ha a szélhez kell közel menni, akkor szorongás szerű érzésem van. Már ha belegondolok, hogy valaminek a szélehez kell mennem, ami magasan van idegesek leszek, hogy leeshetek,főleg,ha instabil a dolog.



2021. júl. 31. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem normális. Nem egy életbiztosítás dolog.

Ez kb olyan, hogy alapból nem félsz a késektől és az éles dolgoktól, de ha a gyomrodban vannak, akkor igen.

Az életed nem kockáztatod. Ez túlélési ösztön. Az nem betegség, ha reális dologgal van bajod.

2021. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz a kettő.
2021. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A leeséstől én is félek. De ha úgy van a nagy létra tetején is nyugodtan állok. Vagy volt mikor az emeletes házunkat nikecelezték és a 8 méter magas állványra is felmásztam. Még alul jobban féltem, mint felül. Nem tudtam mennyire stabil a szerkezet, mennyire erősek azok a deszkák amiket rá raktak. Láttam lent, hogy jó minden és mentem tovább.

A leeséstől való félelem reális, hiszen súlyos sérülésekkel is járhat. Gondolom a medence szélén te se félsz, hiszen vízbe esel, nem ütöd meg magad. Vagy ha fel kell állni egy székre, attól sincs bajod. Esetleg egy asztalon. Hiszen ezek stabil dolgok és nincsenek magasan sem. Vagy akár egy létrára is felmàszol, de nem mindegy, hogy stabil a létra vagy billeg.

2021. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!