Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tüntessem el a negatív...

Hogy tüntessem el a negatív gondolataimat?🖤

Figyelt kérdés

Mindig is egy vidám lány voltam, sosem gondoltam túl semmit, mindig jól éreztem magam egészen pontosan 2019. augusztusáig.. Amikoris volt egy nagyon rossz megérzésem nyaralás előtt, hogy történni fog valami, de nem tudtam ezt az egészet hová tenni, meg hogy mégis mi ez, mi lehet velünk (Egy autóbaleset? Rossz idő lesz? Stb.) Ám a megérzésem bevált sajnos...

Hiszen én kicsúsztam a zuhanyzóból a 2. napunk estéjén, kishíján kitörtem a lábam és betörtem a fejem, (a lábam tiszta színes volt és feldagadt) így haza is kellett mennünk. Ennek már 2 éve, de még mindig nem 100%os a lábam, csak 70-80.


AZÓTA a nap óta egyszerűen nem vagyok önmagam. Mindig csak a rosszra gondolok és félek, emellett megjelentek nálam a pánikbetegség tünetei is (gyors szívverés, gyakran nem kapok levegőt, hamar bepánikolok, ha van egy tünetem (pl akár egy fejfájás esetén azt gondolom hogy agyvérzést kapok), emellett csak a túlgondolás megy nálam és kb. sehova nem akarok elmenni azóta, mert félek hogy megint történik valami). Állandóan orvoshoz jártam (1 éven át mindig) és nem találtak semmit, így pszichológusnál kötöttem ki, 0 sikerrel..


Mégis hogyan kaphatnám vissza azt a régi boldog énem, aki televolt bátorsággal, önbizalommal, aki kalandravágyó volt, nem érdekelte a hirtelen halál gondolata, csak élte az életet...boldogan..😔❤️


Kérlek, valaki segítsen :c


19/L



2021. júl. 19. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Lehet kapni olyan könyveket, amik pozitív gondolkodásra 'tanítanak' (pl. Bagdi Bella: Boldogságóra). Próbálj meg kicsit kilépni a komfortzónádból, vagy valami hobbit találni, ami eltereli a negatív gondolatokat (én is hajlamos vagyok a dolgok túlgondolására, nekem a színezés/rajzolás egy jó módszernek bizonyult a gondolatok kizárására) Emellett a te helyedben én a pszichológushoz is járnék tovább, hátha lesz valami sikere :)

Remélem nemsokára jobban érzed majd magad, kitartást❤️

2021. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!❤️
2021. júl. 19. 22:43
 3/6 anonim válasza:
42%

Szia, hasonló cipőben jártam / járok. Kiskoromban elvesztettem édesapámat, édesanyámat, a nagypapámat. Ha van kedved beszélgetni, adok pár tanácsot!

18/F

2021. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Az istenhit erre a problémára teljes gyógyulást hozna a lelkednek. Olvass Zsoltárok könyvét, amiben felfedezheted, hogy Isten gondviselő Isten, akivel kapcsolatba kerülhetsz. Ez a rejtett valóság azok számára tapasztalható, akik keresi az Ő társaságát. Ha rábízod magad, megnyugszik a lelked. Ha félelmed van, átadod rá a terhet.


Egy példa a jó alvás titkára:

3,6 Én lefekszem és elalszom; felébredek, mert az Úr támogat engem.

3,7 Nem félek sok ezernyi néptől sem, a mely köröskörül felállott ellenem.


Egy könyv a témában Max Lucado: Félelem nélkül, jó, ajánlom.

2021. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Előző vagyok. Vannak persze agyi biokémiai problémák, érzékeny idegrendszer, amin csak gyógyszeres támogatás segít. Mivel fiatal vagy még nem ajánlom. Viszont ha nem oldódik meg később az is szóba jöhet kiegészítőként. Én pl. szorongásra szedek SSRI-t (Citalopram), amit pánikra is szoktak írni egyébként. 9 éve szedem, nekem javítja az életminőségemet.
2021. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Annyira szeretném én is. Én egy pánikroham óta vagyok így, teljesen megváltozott a gondolkozásom.

Kitartást ❤

2022. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!