Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erősen szorongok...

Nagyon erősen szorongok emberek társaságában, még a családi és baráti környezetben se tudok rendesen ellazulni. Mit javasoltok? 25F

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben kifejtve: amikor a szorongás eltölt, akkor egyfajta erős nyugtalanság és éberség lesz úrrá rajtam. Képtelen vagyok szemkontaktust tartani ilyenkor és minden a környezetemben történő apró mozgásra, rezgésre hiperérzékeny vagyok (pl. ha csak leesik mellettem az asztalról egy tárgy vagy csak szimplán megmozdul mellettem valaki, arra hirtelen felrezdülök).

Mások számára épp emiatt nagyon zárkózottnak és félénknek tűnök jó okkal. Mivel látom az emberek arcán a negatív fogadtatást a viselkedésem kapcsán, így egyre inkább eltávolodtam az emberektől, mert úgy érzem, hogy csak teher vagyok mások számára. Ezt gondolom mondani sem kell, hogy ez csak egy spirálba torkollott és már ott tartok, hogy ha csak ránézek egy emberre már rögtön jönnek a rossz beidegződések, belső mantrák, hogy valószínűleg most se leszek képes normálisan szemkontaktust tartani, vagy megint látni fogják rajtam, hogy szörnyen szorongok, így kb. már a beszélgetés kezdete előtt lefektetem annak a kimenetét.

Próbálkoztam már pszichológussal, nem voltak jó tapasztalataim. Továbbá meditációval (ezzel enyhe javulást értem el ha rendszeresen űztem), illetve évek óta rendszeresen edzek, de sajnos a problémán nem tudtam még felülkerekedni.

Milyen javaslataitok vannak?



2021. júl. 30. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma...az önbizalmadon kéne javítani, plusz gyakorolni azokat a helyzeteket amikor szorongsz. Hogyha elég sokszor szembe nézel ezekkel csillapodni fog a szorongásod és rájössz hogy nincs semmi félnivaló az adott helyzetben.
2021. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy szóval: emberek közé kell menned.
2021. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez segítene ha emberek közé mennél. Vannak gyógyteák is, én is ezeket használom és nekem segít. Észre vettem azt is ha sok kávét iszok akkor sokkal jobban szorongok. Érdemes elhagynod a kávét, energia italokat ha iszol ilyeneket.
2021. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mért nem volt jó tapasztalatod a pszichológussal? Ez tipikusan pszichológus által megoldható probléma, méghozzá sématerápiával. A negatív sémáidat kéne kitanítani belőled. Ha nagyon súlyos (tényleg pánikbetegség), akkor szorongásgátló gyógyszerre is szükség lehet.
2021. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen problémákkal küszködsz, neked is olyan nehéz vagy még nehezebb, mint régen nekem. Az helytelen megfogalmazás, hogy zárkózottnak tűnsz. Ki tudnád mondani, hogy márpedig te nyitott vagy az emberek társaságára, közeledésére? El kell ismerned, hogy nagyon is zárkózott vagy, és hogy ez rossz, ezen változtatni kell. Ugyanis emiatt nemcsak gyogyósnak néznek (ezzel ne törődj), hanem a saját életedet keseríted meg. Mennyi örömből maradsz így ki!

Konkrét tanácsokat nem tudnék adni, csak annyit elmondok, hogy régen kerültem a helyzeteket,ahol mondjuk emberek előtt meg kellett szólalnom, gyerekkoromban is igyekeztem kimaradni a játékokból, nem mentem el kirándulásokra, eseményekre, egyszóval kerültem az embereket. Most sem nagy a baráti köröm, most is csak az az 1-2 közeli van meg, de már nem ódzkodom, ha másokkal beszélgetésbe kell elegyedni, nem ódzkodom a túlzsúfolt eseményektől. Még mindig nem vagyok olyan, hogy én kezdek el barátkozni vagy beszélgetni (kivéve ha kell). De megértettem, hogy nem élhetek úgy, hogy félek az emberektől, és nem kell adnom a véleményükre sem, a lényeg az, hogy úgy akarok élni, ahogy az nekem jó és ahogy az helyes. Persze úgy hogy nem artok senkinek.

Az emberek nem szörnyetegek, jó nyilván vannak rossz emberek, azokat max elkerülöd. De nem kell félni hozzájuk szólni, nem vágnak pofon ha kérdezel valakitől valamit vagy leülsz valahol valaki mellé ☺️ Ha kérdeznek, kezdj beszélgetni, ha meghívnak valahová, menj el. Igyekezz barátokat szerezni vagy a meglévô barátaiddal programokat szervezni. Azt tapasztalatból mondom,hogy minél többször győzöm le a félelmeimet, annál nyíltabb, szabadabb és boldogabb vagyok. Például én, aki kerültem nagyívben az

2021. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#4-es válaszadónak:

Két pszichológusnál jártam a probléma kapcsán, mindkét esetben sématerápiás megközelítéssel próbálkoztak. Egyikhez se jártam tovább másfél hónapnál. Úgy éreztem semmi progresszió nem történt az állapotomban, ugyanakkor anyagilag eléggé nagy kiadás volt, hogy megérte volna ennek a fényében folytatni.

#3-asnak: Valóban sok kávét fogyasztok, azon tényleg vissza lehetne venni. Megfogadom a tippet!

2021. júl. 30. 22:20
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, vèletlen hamarabb elküldtem

Tehát én aki kerültem az embereket, még a gyerekektől is féltem, most elmentem segítőnek egy mondjuk úgy bibliahétre, és most felkértek, hogy tartsam meg a vasárnapi iskolákat (az még nem valószínű)

De lényeg az, hogy tudatosan vélemények dolgokba, amiktől eddig féltem és nagyon jó leküzdeni a gátlásokat. Fejlődöm. És az fontos, hogy akarok fejlődni, változni, boldog lenni :)

Bocsi,hogy ilyen sokat írtam. Te elolvasod, a te döntésed, hogy mit fogadást meg.

22L

2021. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nos nem tudom, mi az a séma terápia, bocsi ha buta vagyok :) De neked kell változtatni a hozzáállásodon és mint mondtam, nagyon akarni kell. Menj minél többször emberek közzé, és a szemkontaktus sem árt neked sem és másoknak sem. Nem fognak hülyének nézni, ha az emberek szemébe nézel, gyakorold. Akinek meg nem tetszik... Szívjon gázt🤣
2021. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze az fontos lenne (legalábbis nekem fontos), hogy legyen 1-2 ember, akiben meg tudsz bízni és el tudsz beszélgetni bármiről. Lehet hogy vannak dolgok amik bántanak, és nincs kivel megbeszélni? A titkok, a magány és a ki nem beszélt fájdalom öl. Én már 2-szer maradtam majdnem ott a kórházban,.de muszáj volt megtanulni kicsit nyitni az emberek felé és most boldog vagyok. Még mindigbintrovertált vagyok mint extrovertált, de szerintem már kimondhatom, hogy átlagos emberke vagyok, és igen, boldog
2021. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#5-ös válaszadónak:

Abszolút át tudom érezni, amit írtál, lévén, hogy hasonló múltam van (kerültem a társas eseményeket, szűk baráti kör).

Amit elértél az tényleg nagy fejlődés, gratulálok hozzá!

Valószínűleg ahogy te és a többi válaszadó is felvázoltátok tényleg ez lehet a megoldás, hogy bele kell állni az ilyen szociális helyzetekbe, akármennyire is nehézkes és majd idővel könnyebb lesz és remélhetőleg elcsitul a belső negatív hang.

2021. júl. 30. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!