Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csekkolom le állandóan...

Miért csekkolom le állandóan random emberek Facebook-profilját?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem Facebookozok sokat, leginkább üzenetezésre használom, a főoldalon sem szoktam letekergetni. Viszont az oldal ugyebár véletlenszerűen feldob egy-egy bejegyzést a főoldal legtetejére, így arra rá szoktam nézni, és ez elég gyakran valamelyik "tömegcsoport" (pl. "Pesten Láttalak", "Albérlet Budapest") posztja. Én pedig ahogy végigpörgetem a kommenteket, azzal párhuzamosan nyitom meg néhány ember profilját - olyanét, aki nekem tetsző kommentet írt, vagy olyanét, akinek a véleménye nagyon nem egyezik az enyémmel, vagy aki csak nagyon vicces, stb -, és végiglapozom pár nyilvános képüket, hogy felmérjem, nagyjából milyen emberek lehetnek ők. És már saját magam irritálom ezzel a szokásommal, mert tudom, hogy nincs semmi értelme. Időnként ráeszmélek, és akkor bezárom a megnyitott böngészőlapokat.

Mi állhat a háttérben? És hogyan tudnék leszokni róla? Külső segítség nélkül, lehetőleg, mivel nem gondolnám, hogy bármi komoly lenne, csak zavar, hogy nem tudom a miértjét, ahogyan az is, hogy csinálom.



2021. aug. 13. 02:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Töröld a profilod. Azt írod, hogy csak üzenetváltásra használod. A messengert lehet facebook profil nélkül is használni.
2021. aug. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Én csak akkor szoktam, ha releváns lehet a hozzászólásához. Pl. ha prédikál, hogy Karácsony miatt vannak a budapesti dugók, de a profilja szerint tíz éve Új-Zélandon él, vagy ha durva megjegyzést tesz valakinek a külsejére, de ő maga meg úgy néz ki, mintha Rezsiszilárd teherbe ejtette volna Fionát a Shrekből és ő lenne a gyerekük.
2021. aug. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez ma már népbetegség hogy ott van állandóan a facén valaki.
2021. aug. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagy, érdekel, milyen ember az, aki az adott kommentet írta. Ezzel semmi probléma nincs, viszont ha nagyon sok időd elmegy vele, és ez zavar, akkor oda kell rá figyelni tudatosan.

Egyébként a valóságban hogy állsz ezzel? Van elegendő szociális kapcsolatod? Szoktál új embereket megismerni?

2021. aug. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
6%
Mert kötekedni akarsz,negatívan gondolkozol, változtass az életmódodon.
2021. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, a kötekedés hogy merült fel benned? Semmi ilyesmiről nincs szó, sőt kifejezetten nem szeretem az értelmetlen konfrontálódást.


#4, amit te írtál, azt érzem legközelebb ahhoz, amiről szó lehet, szóval köszönöm. És jogos a kérdés, a covid miatt erősen csökkentek (illetve az online térre korlátozódtak) a szociális kapcsolataim, elképzelhető, hogy a profilnézegetés is ennek a mellékterméke.

2021. aug. 13. 12:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek többsége ugyanígy tesz, mint te. Ebben nincsen semmi furcsa. A facebookozás egyik nagy előnye, hogy lehet úgy kukkolni, hogy az illető ne lássa. Nagyon sok olyan embert ismerek, aki úgy küzdött meg ezzel, hogy beállított egy blokkoló programot, ami x időt engedélyez a FB-on naponta és utána nem engedi, hogy használd és ha tudod, hogy limitált időt tölthetsz ott, akkor igyekszel nem haszontalan dolgokra elszúrni az idődet.
2021. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vagy, hogyha csak üzenetezésre használod, akkor használd csak a messengert. Tiltsad le a facebookot valamilyen appal vagy programmal (millió ilyen van) és csak a messenger.com vagy a messenger appon keresztül használd.
2021. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A Facebook teljes kiiktatása azért nem működne, mert az egyetemi csoportokat használom alkalomadtán, de az oldalhasználati idő korlátozását lehet, hogy kipróbálom.
2021. aug. 14. 17:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Vagy most jutott eszembe, hogy van olyan böngészőkiegészítmény, ami nem mutatja a hírfolyamot. És akkor csak azt látod, amire tudatosan rákattintasz. Pl.: üzenetek és az egyetemi csoportok. Azt hiszem valami ilyesmi neve van: news feed eradicator. Ha okostelefonról használod, arra is van biztosa valamilyen app.
2021. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!