Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez szerintetek?

Mi lehet ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy minden egyes napom be van osztva, így ugyanolyan az összes. Ezzel nincs is bajom, viszont ha felborul ez a “rend” egy kicsit is eléggé ingerlékeny leszek és próbálom a többi dolgom úgy csinálni hogy maradjak ennél beosztásnál. Minden nap ugyanakkor kelek, ugyanakkor jövök el munkából, ugyanakkor eszek és fürdök mindent ugyanúgy csinálok mint előző nap. De pl ha mondjuk 5 vagy 10 perccel később érek haza vagy épp közbe jön valami és el kell menjek vásárolni ami a beosztásban nem szerepel elég rosszul érzem magam. Ez mi lehet? Normális ez?

2021. aug. 13. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Autista vagy
2021. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Autistákra is jellemző ez, de ennyitől még nem biztos, hogy az vagy. Nehezen mozdulsz ki a komfort zónádból, a szokásaid rabja vagy, esetleg kicsit kényszeres.
2021. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Én nem vagyok autista,de hasonlóan hozzád szeretem a rendszert,a szokásokat.Azért,mert ez nyújt biztonságot számomra.Pontosan tudom mire számíthatok,mi vár rám,mikor mi történik.Nem ér semmi meglepetés.Ha csak nem valami keresztülhúzza a számításom.De nálam olyankor van újratervezés.

Én is nagyon szoktam ragaszkodni a szokásokhoz,és elégedettséggel,jó érzéssel szokott eltölteni hogyha úgy alakul egy adott dolog,vagy egy nap,ahogy elterveztem...pontosan úgy.

Úgyhogy kizárt hogy autista vagy,annak más,komolyabb tünetei is vannak,persze a mértéke is lehet más annak a betegségnek is.De ahogy a kettes írta,ez inkább csak szokások rabja eset...vagy akár kényszeresség.

2021. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!