Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline szemelyiségzavar ?

Borderline szemelyiségzavar ?

Figyelt kérdés

A férjem tanácsara gondolkodtam el egy blog indítására, mint BPS - ben szenvedő.

33 évesen azt írnám meg, hogy ,mint feleség, anya , nő, gyerek hogyan élem meg

Mennyire lenne rá érdeklődés?



#család #blog #Személyiségzavat
2021. aug. 14. 02:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad engedni hogy a borderesek a toxikus személyiségükkel beszivárogjanak az egészséges társadalomba.Én elengedném ezt a helyedben, jó szívvel mondom.
2021. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted mit kellene tennünk?

Zárassuk be magunkat valahová, vagy ölessük meg magunkat, ha már saját kezüleg nem sikerül?

2021. aug. 14. 09:41
 13/24 A kérdező kommentje:
És hozzá tenném azt is, hogy valakik miatt lettünk betegek, azokkal az emberekkel mit kellene tenni?
2021. aug. 14. 09:43
 14/24 A kérdező kommentje:

Az eddigi segítő válaszokat köszönöm

A honlap címen gondolkodom most, hogy akinek szüksége van rá, az meg is találja az írásaim

Őszintén szólva én is csatlakoztam facen borderes oldalakhoz és olvastam sok dolgot az interneten,ami csak jobban lehúzott

Én nem olyanról szeretnék írni, ami csak árt

Segíteni szeretnék a társaimnak, nem pedig jobban lehúzni őket a mélybe, mert onnan iszonyatosan nehéz feljönni

Biztos írnék nehéz pontokról, de megírnám azt is, hogy hogyan sikerült abból kijönnöm

2021. aug. 14. 09:57
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcas vagyok :) Háát most mondanám hogy ne foglalkozz a negatív kommentekkel (mert egyértelműen ez lenne a megoldás), de sajnos kevesen tudják ezeket kizárni, és ehhez még mentális betegnek sem kell lenni :D Esetleg az nem lenne megoldás hogy még így az elején kikapcsold a hozzászólás lehetőségét (persze ha ez lehetséges)? Aztán majd ha kicsit magabiztosabb leszel a blogolásban bekapcsolod. Tudom, ez most úgy tűnhet mintha homokba dugnád a fejed, de talán segítene ha még így az elején csak olyan emberektől (pl. a férjed, barátaid) kapnál visszajelzést, akikben megbízol. Kérd meg őket, hogy minél elfogulatlanabbul fogalmazzák meg a véleményüket, de ne sértően, így jól tudod hasznosítani az építő kritikákat.

Nyilván borderlineosként kerültél/kerülsz olyan helyzetekbe, illetve vannak olyan érzéseid amik másoknak szokatlanok, ismeretlenek lehetnek, de biztos vagyok benne, hogy zömében a sorstársaid, vagy kellően nyitott emberek fogják megtalálni a blogodat, akik érdeklődőek lesznek, mintsem ítélkezőek. Akik meg rosszindulatúak, azokat le kell zárni annyival, hogy fogalmuk sincs a betegségedről :)

Amúgy meg igaza van a férjednek, a blogolás tényleg sokat tud segíteni, úgyhogy ha úgy döntenél hogy mégsem vágsz bele, akkor én azt tudom javasolni hogy legalább magadnak írd le a gondolataidat, így kicsit ki tudod adni magadból ezeket.

2021. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
76%

Az 1-essel/11-essel nem szabad foglalkozni. Úgy látszik, szereti lepontoztatni magát. 😄

Borderes FB-csoportokba szerintem ne lépj be. Az a szomorú tapasztalatom, hogy ha sok borderes összegyűlik, abból soha nem sül ki semmi jó. Előbb-utóbb felszínre kerül a belső feszültség és csak drámázás, egymás kibeszélése, veszekedés lesz belőle. A blogolás viszont jó ötlet. Én csak saját magamnak írogatom le, ha valami gyötör és már ez is sokat számít.

2021. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
16osnak igaza van.A borderesek csak rombolják az emberi kapcsolatokat.Személy szerint én jobbnak látnám falunként 1, azaz egy darqb borderest eltartani.Támogatás is járna rá vagy külön féle pályázatok amin eldöntik kihez kerül a maradék.
2021. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én magam nem vagyok borderline, de érdekel a téma és így a blogod is szívesen olvasnám.

Ha bárki bármilyen témában ír az interneten ott megjelennek/megjelenhetnek támogató és ellenséges kommentek. Nem kell vele foglalkozni, csak elfogadni, hogy ez ilyen.

2021. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Minek írnál blogot? A válaszokat sem tudod kezelni! Borderline baromság.
2021. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
82%
Én is border-es vagyok, szerintem sokunknak tetszene. Már az önmagában biztató, hogy ezzel a szemelyisegzavarrral sikerül családban "működni", feleségnek, anyának lenni. Nekem az egyik legnagyobb félelmem, hogy a betegség miatt alkalmatlan vagyok/lennék ezekre, és jól esne azt olvasni, hogy másnak sikerül(t) :)
2021. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!