Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia vagy narcizmus...

Szociális fóbia vagy narcizmus...?

Figyelt kérdés
Hogyha a mások előtti megszégyenüléstől félek/próbálom elkerülni...
2021. aug. 14. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbia.

A nárcisztikus pont az ellenkezője:

A nárcisztikus személyiségzavar létező rendellenesség, amely a beteg önmaga iránt érzett erőteljes szégyen- és elégedetlenségérzetéből táplálkozik - olvasható a Medbroadcast internetes portálon.

2021. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"önmaga iránt érzett erőteljes szégyen- és elégedetlenségérzetéből táplálkozik"

Igen, de azért hoz létre az illető egy fake képet magaról masoknak, hogy a szegyenérzetet elkerülje, nem?

Akkor a 2-t mi különbözteti meg egymástól? Az, hogy mit használ az elkerülesre?

2021. aug. 14. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a kettő.

[link]

[link]

itt hasonlítsd össze a kettőt és rájössz, mert nincs most türelmem az elemzéshez. Én szociális fóbiás vagyok már csak ezért is tudom. De nem vagyok nárcisztikus.

2021. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyi infobol, amit leírtál, nem lehet eldönteni. A személyiségzavar, ahogy a nevében is benne van, az egész személyiségt érinti, mi a tiedrol semmit sem tudunk. A fobiaknak pedig vannak fizikai tünetei is, ezekről se írtál. Olvass utána mindkét dolognak részletesen.
2021. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!