Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom idetartozik-e...

Nem tudom idetartozik-e esetleg, de idesorolnám a kérdésemet, mely igencsak bizarr lehet. Tudni szeretném, hogy lehetséges-e tudatosan önszántunkból, tehát saját akaratunkból hallucináció formájában képzeletbeli barátot/barátnőt létrehozni?

Figyelt kérdés
Arra volnék tehát kíváncsi, hogy valaki aki nagyon magányos, létrehozhat-e esetleg önszántából, vagy akaratán kívül egy képzeletbeli személyt, akivel kitölti a benne keletkezett mély űrt, melyet a hosszan tartó magány és a minimális emberi kapcsolat okozott? Szóval létrehozható valamilyen módon képzeletbeli barát/nő, vagy aki ilyesmikben gondolkozik, keressen fel szaki/doki-t, illetve miután megkérdezte kezelő orvosát s gyógyegérét, menjen el bulizni és szedjen fel valakit?

2021. aug. 14. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges igen, a gyerekeknél ilyen a képzeletbeli barát. Csak ők ezt kinövik. Felnőttként ha sikerül, akkor a téves képzetek kategória, ami gyógyszeres kezelésre szorul. Kár, hogy csak ilyen végletekben tudsz gondolkodni, ami szintén baj " menjen el bulizni, és szedjen fel valakit". Nos e két szélsőség között van egy csomó más, egyébként egészséges eljárás. Pl lehet barátkozni, kötetlenül beszélgetni BÁRKIVEL, nem kell azonnal párkapcsolatra utazni. Vannak barátkozós, levelezős oldalak, fórumok, klubok, sportpályák, egyesületek, szakkörök, tanfolyamok, stb, stb. Ilyenekre kell beíratkozni, és ott ismerkedni, haverkodni. És a kedves ismerősökből (jó esetben ellenkező nemű) barátokból lesznek a párkapcsolatok. Tehát téves elképzelés, hogy " na én ma lemegyek a diszkóba, és addig haza se jövök, amíg nem lesz barátnőm, isten engem úgy segéljen!" A kapcsolatok kialakulnak, nem pedig beszerezzük őket, mint 2 sört az esti meccshez. A hallucináljunk társat pedig a másik rossz terv, és még nehéz is.
2021. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ezotériba írd ki újra. Ott ezt tudni fogják. Úgy hívják tulpa. Komoly tudománya van
2021. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a képzelőerőd, akkor igen . Nekem ez a részem elég fejlett, ezért rajzolok szépen.. simán el tudok képzelni egy kutyát, ami megjelenik lelki szemeim előtt :D viszont ha egész nap csinalod, elég könnyen kifarasztod magad és elfelejtesz élni.
2021. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amire szerintem te gondolsz, azt nem lehet. Szándékosan nem lehet hallucinálni, esetleg ha drogozol, de még akkor se azt, amit akarsz (tudtommal). Enyhébb formában megvalósítható, hogy folyton ábrándozol róla, elképzeled valamilyennek, elképzeled az utcán, hogy ott megy melletted, hogy melletted ül, mikor nézed a tévét, de végig tudod, hogy képzelet. Ez viszont nem valószínű, hogy kitölti az űrt benned.
2021. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2021. aug. 15. 15:13
 6/7 anonim válasza:

Az elején lehet hogy kitölti. Jól érzed magad a gondolataidban, elvagy velük. A képzelt barátoddal ébredsz és kelsz, ezzel töltöd a napjaidat. De idővel a boldogság szomorúságot fog szülni, és ezt tapasztalatból mondom. A legjobb barátnőm mentálisan instabil volt, és annak ellenére hogy voltak barátai, egy igazi gondolatbéli világot hozott létre az elméjében. Alig akart beavatni engem, de végül sikerült rávennem arra hogy beszéljen velem hogy tudjak rajta segíteni.

Azt mondta nekem (és ez örökre bennem ragadt) hogy egyik nap még tudta hogy csak képzelet, de másnap már a lakása előtt állt.

Azt sem tudtam hírtelen hogy miről beszél.

Aztán elmondta hogy annyira komoly már nála ez a képzelgős dolog, hogy konkrétan a képzelt barátjának volt egy háza, és elment oda a való életben.

Na azután én fogtam magam és leültem vele komolyan beszépgetni.

Szóval ha tanàcsolhatok valami jót, inkább ne csinálj semmi ilyet

2022. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6-os számú Anonim, köszönöm szépen megfogadom a tanácsod, de amúgy sem tudtam eléggé koncentrálni, hogy létrehozzak egy tudatos látképet egy nemlétező személyről. Magányos voltam, de sikerült megismernem egy csodálatos lányt a való életben és már nincs szükségem hallucinációkra, képzelgésekre. :)
2023. jan. 7. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!