Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg én képzelek bele...

Tényleg én képzelek bele mindenbe mindent?

Figyelt kérdés

Vegyük például a mai napot, volt egy elég heves mental breakdownom ez alatt igazából azt értem, hogy otthon voltam és néha a családtagjaim nem fogják fel hogyha azt kérem hagyjanak békén annak oka van aztán azon kaptam magam, hogy ordibáltam, hogy hagyjanak béken, közben volt egy enyhe pánikrohamom, erősebb/közepes disszociációm, és az a harag ami ilyenkor bennem van na az nem semmi és a legrosszabb hogy kezelhetetlenxdd Egyszerűen olyan mintha azt akarnám hogy mindenki tűnjön el körülöttem, mert bármelyik pillanatban felrobbanok és akkor itt jön képbe a self harm hogy "lenyugtassam magam" a másik opció pedig az, hogy azért érzek késztetést rá mert miután ez elmúlt erős bűntudatot érzek, de persze van hogy az ajtót csapom be, a falnak dobok neki valamit, a székemet felborítom stb. És a másik meg hogy ezután elég homályosan emlékszem arra hogy mi volt, plusz utána fél órával már lehet mosolygok, vagy egy mély lehangoltságban vagyok

Erre a pszichológus: tinédzserkor és indulatosabb természet


Meg a másik példa: hirtelen jövő hetekig/hónapokig tartó lehangoltság/depresszió

Pszichológus: premens tünet volt


Viszont én az a helyzet ezt egy kicsit bonyolultabbnak gondolnám ennél



2021. aug. 18. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kicsit erősebbnek tűnik, sőt mióta kiderült, hogy nekem pl. a laktózintoleranciával függ össze a pms, azóta mindenkinek azt javaslom, hogy csináltass egy intolerancia tesztet.


Annyiban talán igaza van a pszichológusnak, hogy nem nagyon szokták tudni megmondani a különbséget tinédzserkorban, hogy magától elmúlik-e. Lehet, hogy semmi bajod nem lesz 1-2 év múlva.


Addig keress egy másik pszichológust, szedjél D vitamint ősztől tavaszig, nyáron minden nap legalább egy órát sétálj a napsütésben, és sportolj hetente legalább heti 3x.

2021. aug. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha szabad kérdeznem hány éves vagy?
2021. aug. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, egyébként ezt lehet bele kellett volna tennem a kérdésbe isxdd
2021. aug. 18. 02:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár nagyon nehéz differenciál diagnosztizalni de egy borderline tesztet mindenkeppen csinaltatnek a helyedben mert ezek alapján arra húz a történet.Kicsit jobban kifejtened hogy a veszekedéseken kivul hogyan erzed magadat a hétköznapokban?
2021. aug. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!