Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Heyhooooo kérdése:

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Már évek óta, néha jobb, néha rosszabb, de üresnek érzem magam. Szomorú vagyok, valamikor semmit sem érzek. Mikor egyedül vagyok, mindig sírni tudnék, és meg is teszem sokszor, pedig nem akarom.

Úgy érzem semmi sem jön össze, semmihez sincs energiám se.

Olyan alap dolgokat nehezemre esik megtenni, mint pl a fürdés, csak dezodor és kész.

Bár mostanra már azt sikerült abbahagynom (egy ideig) sokszor megvágtam magam, elég mélyen. Nem tudom miért, talán büntetésképp, talán azért, hogy segítsen enyhíteni ezt az üres érzést, ami már-már fáj, ahogy elgondolkozok rajta... Mindenesetre, ha nem is sokáig, segített.

Őszintén, nem érzem magam jól, és egyre kevésbé hiszek abban, hogy majd elmúlik.

Sokszor teszek olyan döntéseket, amivel akkor is tisztában vagyok, hogy nekem nem lesz a legjobb, de úgy hiszem másnak kevesebb problémája lenne velem.

(Pl. hogy messzi suliba menjek továbbtanulni, kollégiumba, hogy otthon ne legyek probléma)

Nem érzem úgy, hogy szeretne bárki is. Fejben felfogom, hogy nem így van, szóval úgy érzem sokszor, hogy csak önző vagyok.

Úgy érzem, hogy minden rossz, ami ellen tehettem volna valamit, az én hibám, hogy rossz lett.

Esténként a fejembe szállnak azok a gondolatok is jobban, hogy ha eltűnnék, vagy meghalnék, kinek hiányoznék.

Őszintén, kezdek félni tőle mi lehet velem.

Nem tudom, hogy egyszerűen csak unatkozok, és lusta vagyok, azért érzem ezeket, vagy valami más...

Szeretném megkérni a szüleim, hogy keressünk valakit, aki ezt meg tudná esetleg mondani... De nem szeretnék nagyobb terhet rakni a nyakukba. Próbáltam sokmindent, új hobbikat, ismerkedni vagy hasonlók... De egyszerűen nem érzem úgy, hogy jó lehetek valaha is abban a hobbiban, az emberekkel pedig úgy vagyok, hogy "úgy is unalmas vagyok nekik"

Kérlek, adjatok valami tanácsot, mit tegyek, mert már ötletem sincs mi lenne jó, amivel magamnak és másnak sem ártok...



2021. aug. 19. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj el szépen a dokihoz, mert erősen depresszió-gyanús amiket leírtál. (csak mondom, szervi oka is lehet)
2021. aug. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján tipikusan beleillik egy major depressziós epizodba.A legbölcsebb tanács valoban az hogy keress fel egy pszichiáter szakorvost.
2021. aug. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Depresszió
2021. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!