Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségre utalnak...

Milyen betegségre utalnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában észrevettem, hogy kicsit feszültebb, szorongósabb vagyok.

S kétségeim támadnak, mindent vissza szeretnék ellenőrizni stb... Pl megbeszéltem e a munkát az emberrel?

Biztosan megbeszéltem? Mi van, ha még sem? S aztán elkezdek attól felni, hogy megőrülök vagy mi van, ha őrült vagyok? S ez tovább tud menni, hogy félek a skizofréniától stb... Mi lehet ez? Üdv.s köszi.



2021. aug. 21. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Kényszerbetegség, tipikus jellemzője a kényszeres ellenőrizgetés, számolás stb, de van olyan formája ami rendszeres kézmosasban, vagy folyamatos rendezgetesben nyilvanul meg. Esetleg ezek együtt is jelen lehetnek.

Ezenkívül szorongásod is van, melyben gyakori tünet a megőrülestől való félelem, sok egyéb más mellett.

Ne aggódj ezek jól kezelhetők, és nem fogsz megbolondulni.

2021. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm!


Akkor az is ennek a tünete lehet, hogy aggódom, hogy mi lesz, ha majd olyan gondom lenne, hogy hallucinálnék vagy mi történne akkor, ha téveszméim lennének...stb...

2021. aug. 22. 12:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Igen ez is azért van. Én ugyanezen mentem át szóval tapasztalat. Ne aggódj ha bolond lennél eszedbe se jutna ettől félni, természetes lenne neked minden kepzelges.


Ha úgy érzed már nem tudod saját magad kezelni, menj pszichiaterhez, (esetleg pszichológushoz, bár ott csak beszélgettek és az nekem nem vált be).

Magán doki a legjobb de remélem nem lesz rá szükséged.


És mindig legyen eszedbe, hogy ez nem elmebaj nem leszel skizofrén. Jobbulást.

2021. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!