Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió esetén mennyi...

Depresszió esetén mennyi ideje/ideig jártatok pszichológushoz? Mennyit segített?

Figyelt kérdés
2021. aug. 22. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig. Fél év uzán már sokat javultam. Hogy ez mennyire köszönhető a pszichológusnak, hát nem tudom... de jó volt a tudat, hogy van egy támogató hátterem, egy szakmai segítségem. Minden kérdésemre válaszolt.


Szóval én leginkább magamtól javultam. Sokat foglalkkztam a témával, sok könyvet olvastam. Kitöltöttem az időmet, keveset voltam otthon, így nem tudtak csesztetni otthon... kikerültem a toxikus környezetből. Akkor egyetemista voltam, hézvégén munka, délután sport, hobbi, szabadkredites óra. Maradék időben meg olvastam, hogy megismerjem magam. Elment szépen az idő, és nem maradt hely a negatív gondolatoknak... szépen átírtam a rossz viselkedésmintáimat, ami lassan, de biztosan átírta az agyi kémiámat is, a depresszió ki lett söpörve.

A pszichológus azért nem csak annyit adott, hogy újabb egy óra, amikor nem agyalok depresszív gondolatokon, annál több. Így mindenképp javasolt. De önmagában nem ér semmit. Ehhez kell az egyén is.

2021. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Anonim24092006 válasza:
Most fél éve járok pszichológushoz, de semmi nem segít, hogy őszinte legyek inkább romlott a helyzet. Miután megállapították, hogy depressziós, szorongással küzdő és dühkezelési problémának szenvedő kuncsaft vagyok megfűszerezve hatalmas önbizalom problémával, úgy tekintettek rám mint egy átlagos emberre, nem foglalkoztak velem.
2021. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mint egy átlagos emberre?

Miért, jobb lenne ha őrültként tekintenének rád? Vagy ezt nem is értem.

2021. aug. 30. 14:20
 4/4 Anonim24092006 válasza:
Mármint úgy értem, hogy olyan emberre akinek nincs szüksége segítségre. Így az ember csak magára számíthat ilyen helyzetekben. Habár ez az egész valóban a pszichológus jellemétől függ. Mindenkinek más, nekem rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban, de lehet hogy másnak pedig hatalmas segítség!
2021. aug. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!